Таг: затворање

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
МОЖНО Е ДА СЕ ЗАТВОРАТ ШКОЛИ СО ПО 5-6 УЧЕНИЦИ ОД ЕДНО СЕЛО И ДА ИМ СЕ ПЛАТИ ПРЕВОЗ ДО НАЈБЛИСКОТО ШКОЛО, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЈАНЕВСКА

МОЖНО Е ДА СЕ ЗАТВОРАТ ШКОЛИ СО ПО 5-6 УЧЕНИЦИ ОД ЕДНО СЕЛО И ДА ИМ СЕ ПЛАТИ ПРЕВОЗ ДО НАЈБЛИСКОТО ШКОЛО, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЈАНЕВСКА

Правиме анализа дали да се затворат некои училишта, како на пример, имаме училишта кои се на два километра едно од друго, едното е централно училиште ...
ПУТИН ГО УРИВА ДЕЛОВНОТО ЦАРСТВО НА ПРИГОЖИН ПО НЕУСПЕШНИОТ БУНТ, МУ ГИ ЗАТВОРА МЕДИУМИТЕ И ГИ ПРЕЗЕМА НЕГОВИТЕ ИНТЕРНЕТ ТРОЛОВИ

ПУТИН ГО УРИВА ДЕЛОВНОТО ЦАРСТВО НА ПРИГОЖИН ПО НЕУСПЕШНИОТ БУНТ, МУ ГИ ЗАТВОРА МЕДИУМИТЕ И ГИ ПРЕЗЕМА НЕГОВИТЕ ИНТЕРНЕТ ТРОЛОВИ

Додека платениците на „Вагнер“ маршираа кон Москва, федералните безбедносни служби на Русија упаднаа во седиштето на Евгени Пригожин во Санкт Петербур ...
ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ ЗАТВОРА СО ПРЕТСТАВАТА НА ФИЛИП ПЕТКОВСКИ, „ОДЕЊА И СЛИЧНИ КОРЕОГРАФСКИ РЕШЕНИЈА“

ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ ЗАТВОРА СО ПРЕТСТАВАТА НА ФИЛИП ПЕТКОВСКИ, „ОДЕЊА И СЛИЧНИ КОРЕОГРАФСКИ РЕШЕНИЈА“

Деветнаесетотто издание на Танц фест Скопје завршува вечерва (20 часот) на малата сцена во Националната опера и балет (НОБ), со претставата „Одења и с ...
ПО 320 ГОДИНИ СЕ ЗАТВОРА „ВИЕНЕР ЦАЈТУНГ“, ЕДЕН ОД НАЈСТАРИТЕ ВЕСНИЦИ НА СВЕТОТ

ПО 320 ГОДИНИ СЕ ЗАТВОРА „ВИЕНЕР ЦАЈТУНГ“, ЕДЕН ОД НАЈСТАРИТЕ ВЕСНИЦИ НА СВЕТОТ

Австриската влада донесе одлука за прекин на печатењето на еден од најстарите весници на светот „Виенер цајтунг“, кој е во државна сопственост. Основа ...
ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАТВОРИ ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НУКЛЕАРКИ

ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАТВОРИ ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НУКЛЕАРКИ

Германија ги исклучи и последните три нуклеарни централи од електричната мрежа, ставајќи крај на нуклеарната енергија во земјата по 60 години. Трите п ...
ОТКАКО ГИ НАПРАВИЈА ПРВОАПРИЛСКИТЕ ЖУРКИ, „ИНТЕРМЕЦО“ И „МОШ“ ГИ ПРИМИЈА РЕШЕНИЈАТА ОД ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА И САМИ СЕ ЗАТВОРИЈА

ОТКАКО ГИ НАПРАВИЈА ПРВОАПРИЛСКИТЕ ЖУРКИ, „ИНТЕРМЕЦО“ И „МОШ“ ГИ ПРИМИЈА РЕШЕНИЈАТА ОД ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА И САМИ СЕ ЗАТВОРИЈА

Скопските кафулиња „Интермецо“ и „Мош“ од вчера се затворени и нема да работат наредните 10 дена. Откако помина викендот и ги направија првоаприлските ...
ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ЗАТВОРИ „ИНТЕРМЕЦО“ И “МОШ“ ОТИ ГАЗДИТЕ СЕ КРИЈАТ И НЕ ГО ПРИМААТ РЕШЕНИЕТО ЗА ПЛОМБИРАЊЕ

ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГИ ЗАТВОРИ „ИНТЕРМЕЦО“ И “МОШ“ ОТИ ГАЗДИТЕ СЕ КРИЈАТ И НЕ ГО ПРИМААТ РЕШЕНИЕТО ЗА ПЛОМБИРАЊЕ

Скопските кафулиња „Интермецо“ и „Мош“ сè уште не се затворени и си работат иако Пазарната инспекција уште минатиот петок им изрече казна, забрана за ...
ПО ПОВЕЌЕ ГОДИНИ ВЕТУВАЊА, ЗАТВОРЕНА АВТОПЕРАЛНАТА КОЈА ГО ПОПРЕЧУВАШЕ ПРИСТАПОТ ДО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕТОВО

ПО ПОВЕЌЕ ГОДИНИ ВЕТУВАЊА, ЗАТВОРЕНА АВТОПЕРАЛНАТА КОЈА ГО ПОПРЕЧУВАШЕ ПРИСТАПОТ ДО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕТОВО

По долги години безуспешни обиди и голем број ветувања од локалните власти, конечно е затворена пералната за автомобили која се наоѓаше пред влезот на ...
ОХРИДСКО ЛЕТО ГОДИНАВА ПРЕЧЕКА НАД 1.000 УМЕТНИЦИ ОД 25 ЗЕМЈИ, КАЖА ДИРЕКТОРКАТА ПОПОВИЌ НА ПОСЛЕДНИОТ ФЕСТИВАЛСКИ ДЕН

ОХРИДСКО ЛЕТО ГОДИНАВА ПРЕЧЕКА НАД 1.000 УМЕТНИЦИ ОД 25 ЗЕМЈИ, КАЖА ДИРЕКТОРКАТА ПОПОВИЌ НА ПОСЛЕДНИОТ ФЕСТИВАЛСКИ ДЕН

Со театарската претстава „Вујко Вања“ во режија на Егон Савин и изведба на Југословенско  драмско позориште (ЈДП) од Белград, вечерва во Античкиот теа ...
„МЕКДОНАЛДС“ ГИ ЗАТВОРА СИТЕ 850 РЕСТОРАНИ ВО РУСИЈА

„МЕКДОНАЛДС“ ГИ ЗАТВОРА СИТЕ 850 РЕСТОРАНИ ВО РУСИЈА

„Мекдоналдс“ објави дека привремено ги затвора сите свои ресторани и запира со работа во Русија. Ланецот за брза храна е исклучително популарен во Рус ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ