Таг: затворање

1 2 324 / 24 НАПИСИ
ПЕКИНГ ГО ПРЕЗЕДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ ОД ПЈОНГЧАНГ, НОРВЕШКА СО РЕКОРДНИ 39 ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

ПЕКИНГ ГО ПРЕЗЕДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ ОД ПЈОНГЧАНГ, НОРВЕШКА СО РЕКОРДНИ 39 ОСВОЕНИ МЕДАЛИ

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах ги опиша Зимските олимписки игри во Пјонгчанг како „Игри на нови хоризонти“, по што на цере ...
АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА ПОВТОРНО ВО БЛОКАДА ПОРАДИ ПРИГОВОРОТ НА ЕДЕН СЕНАТОР

АМЕРИКАНСКАТА ВЛАДА ПОВТОРНО ВО БЛОКАДА ПОРАДИ ПРИГОВОРОТ НА ЕДЕН СЕНАТОР

Американската влада технички повторно остана без пари, што доведе до нејзино второ затворање оваа година, откако Сенатот не успеа во предвидениот рок ...
ВЛАДАТА НА САД ЌЕ ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА ПО ТРИ ДЕНА ПРЕКИН

ВЛАДАТА НА САД ЌЕ ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА ПО ТРИ ДЕНА ПРЕКИН

Владата на САД повторно ќе профункционира откако републиканците и демократите во Сенатот го изгласаа законот за нејзино привремено финансирање. Сен ...
УНГАРСКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР МАРСЕЛ РЕВ ПОБЕДИ НА „БРАЌА МАНАКИ“ СО „МЕСЕЧИНАТА НА ЈУПИТЕР“

УНГАРСКИОТ КИНЕМАТОГРАФЕР МАРСЕЛ РЕВ ПОБЕДИ НА „БРАЌА МАНАКИ“ СО „МЕСЕЧИНАТА НА ЈУПИТЕР“

Унгарскиот кинематографер  Марсел Рев е победник на 38 издание на фестивалот на филмската камера „Браќа Манаки“ во Битола,  ја освои Златната камера 3 ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ