Таг: затворање

1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ
ТОКИО ГО ИЗГАСНА ОЛИМПИСКИОТ ПЛАМЕН И ГО ПОЗДРАВИ ПАРИЗ КАКО СЛЕДЕН ДОМАЌИН

ТОКИО ГО ИЗГАСНА ОЛИМПИСКИОТ ПЛАМЕН И ГО ПОЗДРАВИ ПАРИЗ КАКО СЛЕДЕН ДОМАЌИН

Маскирани спортисти продефилираа на речиси празниот Олимписки стадион, додека Токио го изгасна олимпискиот пламен и му го предаде олимпиското знаме на ...
ФРАНЦИЈА ГИ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊАТА И ГИ ЗАТВОРИ УЧИЛИШТАТА И ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА ДА ГО СОПРЕ ТРЕТИОТ БРАН НА ПАНДЕМИЈАТА

ФРАНЦИЈА ГИ ЗАБРАНИ ПАТУВАЊАТА И ГИ ЗАТВОРИ УЧИЛИШТАТА И ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА ДА ГО СОПРЕ ТРЕТИОТ БРАН НА ПАНДЕМИЈАТА

Франција ќе ги затвори училиштата на најмалку три недели како дел од новите национални рестрикции кои имаат за цел да го сопрат третиот бран на пандем ...
ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖА ОД ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОВИД МЕРКИТЕ И ОСТАНУВА ЗАТВОРЕНА ДО 18 АПРИЛ

ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖА ОД ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОВИД МЕРКИТЕ И ОСТАНУВА ЗАТВОРЕНА ДО 18 АПРИЛ

Германија го продолжи делумното затворање до 18 април, премислувајќи се околу олеснувањето на рестрикциите што се на сила од средина на декември, отка ...
ВО БУГАРИЈА ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ НА 10 ДЕНА ЗА ДА СЕ РАСТОВАРАТ БОЛНИЦИТЕ ОД НАПЛИВ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ

ВО БУГАРИЈА ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ НА 10 ДЕНА ЗА ДА СЕ РАСТОВАРАТ БОЛНИЦИТЕ ОД НАПЛИВ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ

Бугарија на десет дена ќе ги затвори рестораните, училиштата и трговските центри, почнувајќи од 22 март, во обид да го сопре ширењето на коронавирусот ...
ВО СРБИЈА ДО ПОНЕДЕЛНИК ЗАТВОРЕНИ КАФУЛИЊАТА, РЕСТОРАНИТЕ И ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ, А ОД ПОНЕДЕЛНИК СЕ ЗАТВОРААТ СРЕДНИТЕ ШКОЛИ

ВО СРБИЈА ДО ПОНЕДЕЛНИК ЗАТВОРЕНИ КАФУЛИЊАТА, РЕСТОРАНИТЕ И ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ, А ОД ПОНЕДЕЛНИК СЕ ЗАТВОРААТ СРЕДНИТЕ ШКОЛИ

Кафулињата, рестораните, книжарниците, бутиците, трговските центри, теретаните и цвеќарниците во Србија се затворени од денеска напладне, па сè до пон ...
НОРВЕШКА ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ КОИ НЕ ЖИВЕАТ ВО ЗЕМЈАТА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

НОРВЕШКА ГИ ЗАТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ КОИ НЕ ЖИВЕАТ ВО ЗЕМЈАТА ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

Норвешка ќе ги затвори своите граници за сите несуштински посетители, соопшти премиерката Ерна Солберг, со што земјата ќе воведе некои од најстрогите ...
ИТАЛИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ, ДОМА ЌЕ МОЖЕ САМО СО ДВАЈЦА ГОСТИ

ИТАЛИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСНО ЗАТВОРАЊЕ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ, ДОМА ЌЕ МОЖЕ САМО СО ДВАЈЦА ГОСТИ

Италија е последната европска земја која нареди национално затворање за претстојните празници, во обид да се скроти ширењето на коронавирусот. Целата ...
ГЕРМАНИЈА СО РЕКОРДНИ 952 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ДОДЕКА НА СИЛА СТАПИЈА НОВИ СТРОГИ РЕСТРИКЦИИ

ГЕРМАНИЈА СО РЕКОРДНИ 952 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ДОДЕКА НА СИЛА СТАПИЈА НОВИ СТРОГИ РЕСТРИКЦИИ

Германија влезе во строг карантин, затворајќи ги училиштата и сите несуштински бизниси во обид да го запре наглото ширење на коронавирусот. Мерките ќе ...
ПОРАДИ НЕКОЛКУ ЛОКАЛИ ЌЕ СТРАДА ЦЕЛО УГОСТИТЕЛСТВО АКО ВЛАДАТА НЕ ДОЗВОЛИ ДА ЗАТВАРАМЕ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА КОВИД-ПРОТОКОЛИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА

ПОРАДИ НЕКОЛКУ ЛОКАЛИ ЌЕ СТРАДА ЦЕЛО УГОСТИТЕЛСТВО АКО ВЛАДАТА НЕ ДОЗВОЛИ ДА ЗАТВАРАМЕ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА КОВИД-ПРОТОКОЛИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА

Деветнаесет кафулиња и ресторани вчера се казнети низ целава земја во акција на Државниот пазарен инспекторат поради непочитување на ковид-протоколи и ...
23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

23 РЕГИСТРИРАНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС, ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА СО ЗАТВОРEНИ ГРАНИЦИ И БЕЗ АВИОНСКИ ВРСКИ

Нема потреба да се воведува вонредна состојба или кризна состојба во целата држава, но се затвораат сите гранични премини за странски државјани, а од ...
1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ