Таг: затворска казна

1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ
ДАЛИ ГРУЕВСКИ ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 8 НОЕМВРИ ЗАВИСИ И ОД ЈАНКУЛОСКА

ДАЛИ ГРУЕВСКИ ЌЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 8 НОЕМВРИ ЗАВИСИ И ОД ЈАНКУЛОСКА

Одлуката по барањето за одлагање на извршување на затворската казна на правосилно осудениот поранешен премиер Никола Груевски за предметот на СЈО „Тен ...
КРИВИЧНИОТ СУД ЈА ДОБИ ОД АПЕЛАЦИЈА ПОТВРДЕНАТА ПРЕСУДА НА ГРУЕВСКИ, СЛЕДУВА УПАТЕН АКТ ЗА ЗАТВОР

КРИВИЧНИОТ СУД ЈА ДОБИ ОД АПЕЛАЦИЈА ПОТВРДЕНАТА ПРЕСУДА НА ГРУЕВСКИ, СЛЕДУВА УПАТЕН АКТ ЗА ЗАТВОР

Потврдената затворска казна од две години за експремиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и намалената казна од 6,5 на 4,5 години затв ...
НЕ Е КРИВО БЕБЕТО ШТО СЕ ДОВЕЛ РОДИТЕЛОТ ВО ВАКВА СИТУАЦИЈА, НЕМА ДА БАРАМ ПРИТВОР ЗА ОСУДЕНАТА ЈАНКУЛОСКА, РЕЧЕ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО ПРЕСУДАТА ОД 6 ГОДИНИ ЗАТВОР

НЕ Е КРИВО БЕБЕТО ШТО СЕ ДОВЕЛ РОДИТЕЛОТ ВО ВАКВА СИТУАЦИЈА, НЕМА ДА БАРАМ ПРИТВОР ЗА ОСУДЕНАТА ЈАНКУЛОСКА, РЕЧЕ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО ПРЕСУДАТА ОД 6 ГОДИНИ ЗАТВОР

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, по неправосилната затворска казна од 6 години што судијата Добрила Кацарска штотуку ја изрече против Гордана Јанкул ...
ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОБИЕ УПАТ КОГА И НА КОЈА ЗАТВОРСКА КАПИЈА ДА СЕ ПРИЈАВИ ШТОМ ПРЕСУДАТА СТИГНЕ ОД АПЕЛАЦИЈА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОБИЕ УПАТ КОГА И НА КОЈА ЗАТВОРСКА КАПИЈА ДА СЕ ПРИЈАВИ ШТОМ ПРЕСУДАТА СТИГНЕ ОД АПЕЛАЦИЈА ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Потврдената затворска казна од 2 години за експремиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и намалената казна од 6,5 на 4,5 години затвор ...
СТАНУВА ЗБОР ЗА ПОЛИТИЧКИ ПРОГОН, КАЖА ГРУЕВСКИ ЗА ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА ДА МУ ЈА ПОТВРДИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

СТАНУВА ЗБОР ЗА ПОЛИТИЧКИ ПРОГОН, КАЖА ГРУЕВСКИ ЗА ОДЛУКАТА НА АПЕЛАЦИЈА ДА МУ ЈА ПОТВРДИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

Поранешниот премиер Никола Груевски тврди дека е жртва на политички прогон, откако Апелациониот суд денеска му ја потврди двегодишната затворска казна ...
ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО БОРО СТОЈЧЕВ ДО НОВА ГОДИНА МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ФУНКЦИЈАТА ОТКАКО АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

ОСУДЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО БОРО СТОЈЧЕВ ДО НОВА ГОДИНА МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ФУНКЦИЈАТА ОТКАКО АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА

Градоначалникот на Општина Ново Село Боро Стојчев до новогодишните празници може да се врати на на функција откако Штипска апелација му ја намали казн ...
ЗА ПРИТИСОК СО СЛИКАЊЕ ГЛАСАЧИ, НАСИЛНИЦИТЕ МОЖАТ ДА ЗАГЛАВАТ ВО ЗАТВОР ДО 5 ГОДИНИ

ЗА ПРИТИСОК СО СЛИКАЊЕ ГЛАСАЧИ, НАСИЛНИЦИТЕ МОЖАТ ДА ЗАГЛАВАТ ВО ЗАТВОР ДО 5 ГОДИНИ

Секое сликање или снимање на гласачите при остварување на нивното право, како и објавување на фотографии на гласачи претставува попречување на правото ...
ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАПАЃАЧОТ НА НОВИНАРСКАТА ЕКИПА НА „А1ОН“ НА ПРОТЕСТ НА „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

ШЕСТ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАПАЃАЧОТ НА НОВИНАРСКАТА ЕКИПА НА „А1ОН“ НА ПРОТЕСТ НА „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

Основниот суд Скопје 1 Скопје го осуди Матија Каников на затворска казна од шест месеци за нападот на новинарската екипа на порталот „А1он“ на протест ...
ГРУЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ОДОЛГОВЛЕКУВА СЕДНИЦАТА ВО АПЕЛАЦИЈА ЗА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД ДВЕ ГОДИНИ

ГРУЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ОДОЛГОВЛЕКУВА СЕДНИЦАТА ВО АПЕЛАЦИЈА ЗА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД ДВЕ ГОДИНИ

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој се жали на затворската казна од две години за незаконската набавка на мерцедес од 600 илјади евра со пари на ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО ПРИЗНА ДЕКА СЕ ОБИДЕЛ ДА ШВЕРЦУВА ЦИГАРИ И ДОБИ КАЗНА ЗАТВОР ОД 18 МЕСЕЦИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО ПРИЗНА ДЕКА СЕ ОБИДЕЛ ДА ШВЕРЦУВА ЦИГАРИ И ДОБИ КАЗНА ЗАТВОР ОД 18 МЕСЕЦИ

Година и шест месеци казна затвор доби градоначалникот на Ново село Боро Стојчев откако пред две недели беше фатен на македонско бугарската граница ка ...
1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ