Таг: затворска казна

1 2 3 440 / 40 НАПИСИ
АПЕЛАЦИЈА ГИ ПРЕИНАЧИ УСЛОВНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ЗА ДЕВЕТТЕМИНА ОСУДЕНИ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА НА 27 АПРИЛ

АПЕЛАЦИЈА ГИ ПРЕИНАЧИ УСЛОВНИТЕ ВО ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ЗА ДЕВЕТТЕМИНА ОСУДЕНИ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА НА 27 АПРИЛ

Апелацискиот суд ги преиначи условните во ефективни затворски казни за деветтемина осудени од Основниот суд Скопје 1 за кривичното дело учество во тол ...
ДВЕ ГОДИНИ И 10 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ ОД 27 АПРИЛ КОЈ ДАВЕШЕ СОБРАНИСКИ ОБЕЗБЕДУВАЧ И ГО УДИРАШЕ ПО ГЛАВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА СПАСОВСКИ

ДВЕ ГОДИНИ И 10 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИКОТ ОД 27 АПРИЛ КОЈ ДАВЕШЕ СОБРАНИСКИ ОБЕЗБЕДУВАЧ И ГО УДИРАШЕ ПО ГЛАВА ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА СПАСОВСКИ

Петре Жежовски од Скопје, кој на снимките од организираниот напад на Собранието на 27 април се гледа како го удира со боксови по глава тогашниот телох ...
ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА СИН НА СУДИЈКА ЗА НАСИЛСТВО ВРЗ ЗАЕВ НА 27 АПРИЛ

ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА СИН НА СУДИЈКА ЗА НАСИЛСТВО ВРЗ ЗАЕВ НА 27 АПРИЛ

Уште две затворски пресуди за упад и насилничко однесување во Собранието на 27 април лани изрече Основниот суд Скопје 1. За насилство врз премиерот Зо ...
ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПАВЛЕВСКИ И ГОДИНА И ДВА МЕСЕЦА ЗА ГЕОРГИЕВСКИ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА

ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПАВЛЕВСКИ И ГОДИНА И ДВА МЕСЕЦА ЗА ГЕОРГИЕВСКИ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА

Во Основниот суд Скопје 1 денеска беа изречени првите затворски казни за претепувањето на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани. Три години затвор ...
СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

СЈО БАРА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ИВОНА МЕСТО УСЛОВНА

Специјалното обвинителство денеска поднесе жалба до Апелациониот суд Скопје со која бара преквалификација на условната во затворска казна за новинарка ...
815 ЗАТВОРЕНИЦИ ЌЕ БИДАТ ОПФАТЕНИ СО ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА

815 ЗАТВОРЕНИЦИ ЌЕ БИДАТ ОПФАТЕНИ СО ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА

Со предложениот закон за амнестија ќе бидат опфатени 815 осудени лица кои издржуваат казна затвор, вели директорот на Управата за извршување на санкци ...
ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАДОВОЛЕНА КОГА ЌЕ ОДГОВАРААТ ТИЕ КОИ ГИ ОРГАНИЗИРАА, ПЛАТИЈА И ИМ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ НА НАСИЛНИЦИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАДОВОЛЕНА КОГА ЌЕ ОДГОВАРААТ ТИЕ КОИ ГИ ОРГАНИЗИРАА, ПЛАТИЈА И ИМ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ НА НАСИЛНИЦИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

За министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, најважно е да не се повторат настаните од 27 април годинава од Собранието на Република Македонија, отка ...
КУБАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА ДОБИ 4 ГОДИНИ ЗАТВОР

КУБАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА ДОБИ 4 ГОДИНИ ЗАТВОР

Панче Ангелов, кој ја кубеше и ја повреди министерката за одбрана Радмила Шеќеринска за време на крвавите насилства во Собранието на 27 април, доби за ...
ПО 4 ГОДИНИ СУДЕЊЕ, САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР

ПО 4 ГОДИНИ СУДЕЊЕ, САНАДЕР ОСУДЕН НА 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер и уште двајца обвинети во случајот „Планинска“ се прогласени за виновни од судот во Загреб четири години по п ...
ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ПИСАТЕЛОТ ДОНЕВ ОТИ ЖЕНА СЕ ПРЕПОЗНАЛА ВО ЛИКОТ НА СЕЛСКА РАСПУШТЕНИЦА ОД НЕГОВ РАСКАЗ

ТРИ МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ПИСАТЕЛОТ ДОНЕВ ОТИ ЖЕНА СЕ ПРЕПОЗНАЛА ВО ЛИКОТ НА СЕЛСКА РАСПУШТЕНИЦА ОД НЕГОВ РАСКАЗ

Писателот Киро Донев, кој  пред неколку години од Скопје се врати во родното Моноспитово, струмичко, веќе со месеци работи на новата книга „На што се ...
1 2 3 440 / 40 НАПИСИ