Таг: затворска казна

1 2 3 4 20 / 40 НАПИСИ
ОДБИЕНО И ВТОРОТО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, СЕ ЧЕКА ПРАВОСИЛНОСТ НА ОДЛУКАТА

ОДБИЕНО И ВТОРОТО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, СЕ ЧЕКА ПРАВОСИЛНОСТ НА ОДЛУКАТА

Судија за извршување санкции го одби барањето на осудениот бизнисмен Сеад Кочан поради болест да се одложи извршувањето на затворската казна, соопшти ...
КОЧАН НЕМА ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ДОДЕКА СУДОТ НЕ ОДЛУЧИ ПО НЕГОВОТО БАРАЊЕ ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА КАЗНАТА

КОЧАН НЕМА ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ДОДЕКА СУДОТ НЕ ОДЛУЧИ ПО НЕГОВОТО БАРАЊЕ ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА КАЗНАТА

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан денеска требаше да се пријави во затворот во Идризово и да почне со издржување на затворската казна од 4 години и 8 мес ...
ОДБИЕНО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, ИМА ПОДНЕСЕНО НОВО

ОДБИЕНО БАРАЊЕ НА КОЧАН ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, ИМА ПОДНЕСЕНО НОВО

Кривичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје ја одби жалбата на осудениот бизнисмен Сеад Кочан за одложување на одењето во затвор на 17 јули, но ...
СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА КОЧАН ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ

СУДОТ ГО ОДБИ БАРАЊЕТО НА КОЧАН ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР НА 17 ЈУЛИ

Кривичниот суд го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан за одложување на одењето во затвор на 17 јули за предметот на СЈО „Труст“, соопштија од судо ...
ВРХОВНИОТ СУД ЈА СТОПИРА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА НА ЈАНКУЛОСКА, НА ДНЕВЕН РЕД ГО СТАВА И БАРАЊЕТО НА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ

ВРХОВНИОТ СУД ЈА СТОПИРА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА НА ЈАНКУЛОСКА, НА ДНЕВЕН РЕД ГО СТАВА И БАРАЊЕТО НА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ

Петчлениот кривичен совет на Врховниот суд на чело со претседателот Јово Вангеловски донел одлука ексминистерката за внатрешни работа Гордана Јанкулос ...
БИВШИОТ ШЕФ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП ОСУДЕН НА 47 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

БИВШИОТ ШЕФ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП ОСУДЕН НА 47 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

Бившиот шеф на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манафорт, е осуден на 47 месеци затвор за даночна и банкарска измама. Тој минатата година беше обвинет з ...
ПОЛИЦИЈАТА И НОВИНАРСКИ ЕКИПИ ГО ПОБАРАА ГРУЕВСКИ ДОМА, НИКОЈ НЕ ОТВОРИ

ПОЛИЦИЈАТА И НОВИНАРСКИ ЕКИПИ ГО ПОБАРАА ГРУЕВСКИ ДОМА, НИКОЈ НЕ ОТВОРИ

Полицијата вечерва го бара осудениот Никола Груевски откако доби известување од Основниот суд Скопје 1 дека судски доставувач не може да го пронајде д ...
ГРУЕВСКИ ЗАСЕГА ГО НЕМА НИКАДЕ, НЕ Е ПРИЈАВЕН ЗА ИСЧЕЗНАТ

ГРУЕВСКИ ЗАСЕГА ГО НЕМА НИКАДЕ, НЕ Е ПРИЈАВЕН ЗА ИСЧЕЗНАТ

Основниот суд Скопје 1, кој сам и без полициска асистенција се обидува и денеска да го најде експремиерот Никола Груевски за да му го даде на рака кон ...
ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА ПРАТЕНИК

ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА ПРАТЕНИК

Собранието не му го одзеде пратеничкиот мандат на Никола Груевски, бидејќи на денешното гласање немаше двотретинско мнозинство. За одземање на мандато ...
ГРУЕВСКИ НЕ ДОБИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД СУДИЈАТА ЗА ИЗВРШУВАЊЕ САНКЦИИ, МУ ОСТАНА ЖАЛБА ДО КРИВИЧНИОТ СОВЕТ НА СУДОТ

ГРУЕВСКИ НЕ ДОБИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД СУДИЈАТА ЗА ИЗВРШУВАЊЕ САНКЦИИ, МУ ОСТАНА ЖАЛБА ДО КРИВИЧНИОТ СОВЕТ НА СУДОТ

Судија за извршување санкции при Основниот Суд Скопје 1 ја одби молбата на Никола Груевски за одложување на затворската казна, соопшти Основниот суд С ...
1 2 3 4 20 / 40 НАПИСИ