Таг: Здравко Савески

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
СИТЕ СМЕ ФИКУСИ

СИТЕ СМЕ ФИКУСИ

Кога Владата ќе рече дека јавната администрација треба да штеди, станува појасно колку расипнички троши. ...
СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Судските процеси по разни основи не се завршени за најмалку 20 учесници во демонстрациите во 2015  и за десетина шарени револуционери од протестите во ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ЈАНУАРИ

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ЈАНУАРИ

Судењето на Здравко Савески и Владимир Куновски од Левица, кои се обвинети за демолирање на народната канцеларија на Ѓорге Иванов, денеска повторно бе ...
И ЛЕВИЦА ПОБАРА ИЗОЛАЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ ПО ПОВИКОТ НА ЛИБЕРАЛНАТА ПАРТИЈА

И ЛЕВИЦА ПОБАРА ИЗОЛАЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ ПО ПОВИКОТ НА ЛИБЕРАЛНАТА ПАРТИЈА

Партијата Левица предложи да се формира експлицитен кордон околу ВМРО-ДПМНЕ за изолација на партијата, бидејќи, како што изјави претседателот на парти ...
ПАК ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

ПАК ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

Судскиот процес против членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски денеска повторно беше одложено. Обвинителката, поради семејни причини, ...
СУДЕЊЕ ЗА УШТЕ ЕДЕН ЧЛЕН НА ЛЕВИЦА ЗА УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИТЕ

СУДЕЊЕ ЗА УШТЕ ЕДЕН ЧЛЕН НА ЛЕВИЦА ЗА УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИТЕ

Основниот суд Скопје 1 започна судски процес против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради учество на протестите од оваа година, соопшти де ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ОКТОМВРИ

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА ОДЛОЖЕНО ЗА 18 ОКТОМВРИ

Денеска беше одложено судењето за членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, кои се обвинети дека на 13 април како дел од толпа учествув ...
СУДОТ ИМ ГИ ВРАТИ ПАСОШИТЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

СУДОТ ИМ ГИ ВРАТИ ПАСОШИТЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Судијката Весна Петровска-Тагасовска им ги укина превентивните мерки на членовите на Левица, Владимир Куновски и Здравко Савески, на барање на одбрана ...
ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

И другите министри да го следат примерот на Зоран Ставрески и да си поднесат оставки, побара денес партијата Левица. Со тоа, според Здравко Савески ќе ...
САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

Здравко Савески и Владимир Куновски од „Левица“ и официјално се на слобода. Тие попладнево го добиле писменото решение за укинување на куќниот притвор ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ