Таг: Здравко Савески

1 2 329 / 29 НАПИСИ
ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“, СУДЕЊЕТО ВО СКОПЈЕ ОДЛОЖЕНО

ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“, СУДЕЊЕТО ВО СКОПЈЕ ОДЛОЖЕНО

Во Битола, родниот град на притворениот Здравко Савески од партијата „Левица“, се одржа собир пред Основниот суд за негово ослободување. Судот во С ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

Шарената револуција синоќа го зафати Кривичниот суд во Скопје кој држи во куќен притвор демонстранти од антивладините протести, а сите осомничени за к ...

СУДСКА КОНТРАРЕВОЛУЦИЈА

1 Кога еднаш ќе заврши оваа фаза на развојот на македонската држава во едно сум сигурен.  Историјата ќе го памети Ѓорге Иванов како претседател кој им ...
УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Куќниот притвор за нови 30 дена им е продлжен на членот на Президиумот на Левица проф. Здравко Савески и на уште двајца демонстранти приведени по прот ...
ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

Антивладиниот протест во Скопје вчера беше помалку масовен од претходните денови, но антивладините демонстранти беа погневни поради куќниот притвор шт ...
ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТРАНСПОРТЕР“ СЛОБОДА, ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРИТВОР

ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТРАНСПОРТЕР“ СЛОБОДА, ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРИТВОР

Додека двајцата членови на партијата „Левица“, Здравко Савески и Владимир Куновски остануваат во куќен притвор, Кривичниот совет на Основниот суд Скоп ...
ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ПАРТИЗАНИТЕ, ДЕНЕС ПРОТЕСТ И ВО ТЕТОВО,

ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И ПАРТИЗАНИТЕ, ДЕНЕС ПРОТЕСТ И ВО ТЕТОВО,

Продолжуваат антивладините протести низ цела Македонија. Здружението Протестирам денеска покрај во Скопје за прв пат најави дека ќе има протести и во ...
ДОМАШЕН ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ПАРТИЈАТА ЛЕВИЦА

ДОМАШЕН ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ПАРТИЈАТА ЛЕВИЦА

На приведените двајца членови на Левица, Здравко Савески и Владимир Куноски, попладневно судот им одредил мерка домашен притвор и одземање на пасошите ...
ПРИВЕДЕН ЗДРАВКО САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“ ЕДЕН ОД НАЈАКТИВНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ

ПРИВЕДЕН ЗДРАВКО САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“ ЕДЕН ОД НАЈАКТИВНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ

Членот на Президиумот на Левица Здравко Савески утринава бил повикан на информативен разговор во Полициската станица „Пролет“, соопштија од партијата ...
1 2 329 / 29 НАПИСИ