Таг: Здравко Савески

1 2 3 20 / 29 НАПИСИ
ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

Здравко Савески и Владимир Куновски не смеат да излегуваат од дома и поркај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по у ...

ЃОЛЕ ДА ПЛАТИ

1 Груевски направи уште едно херојско дело.  Се јави на распит по барање на Специјалното обвинителство како осомничен во предметот „ТНТ“ за уривање на ...
УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ

УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ

По барање на бранителите, Судот го укина притворот за демонстрантите Здравко Савески и Владимир Куновски. Судот најавил дека ќе преземе други мерки со ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА Е ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД, ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА Е ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД, ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ

Пред Основниот суд Скопје 1 Шарента револуција протестира за слобода на членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски. Почна судењето на Са ...
ДЕНЕСКА ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО И ПРОТЕСТ ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД

ДЕНЕСКА ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО И ПРОТЕСТ ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД

Шарената револуција за денеска најавува нови акции во Скопје. Пред Основниот суд Скопје 1 во 9.45 часот ќе се протестира за слобода на членовите на Ле ...
И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

Со транспарент „Слобода за Здравко и Владимир“ на протестниот собир пред Основниот суд во Битола излезе и мајката на притворениот Здравко Савески од Л ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Одложено е и денешното судење на членовите на Левица Здравски Савески и Владимир Куновски обвинети за демолирање на канцеларијата на Иванов. Судот го ...
ДЕНЕСКА СУДЕЊЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, НАЈАВЕН ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

ДЕНЕСКА СУДЕЊЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, НАЈАВЕН ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

Протестна прес конференција најави денеска организаторот на Шарената револуција пред Основниот суд Скопје 1, каде што во 10.30 треба да почне судењето ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА УШТЕ 30 ДЕНА ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА УШТЕ 30 ДЕНА ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

Кривичниот суд им го продолжил куќниот притвор за нови 30 дена на членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, објави специјализираниот пр ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

Судењето на членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски од партијата Левица, кои се товарат дека учествувале во демолирањето на народната ...
1 2 3 20 / 29 НАПИСИ