Таг: здравствени работници

1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ВО ГРЦИЈА СЕ ИСПРАЌААТ НА НЕПЛАТЕН ОДМОР

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ВО ГРЦИЈА СЕ ИСПРАЌААТ НА НЕПЛАТЕН ОДМОР

Од септември, невакцинираните здравствени работници во Грција се праќаат на неплатен одмор, и со тоа се суспендираат одморите на вакцинираните здравст ...
ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СИ ГИ ОПРАВДАА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ 5 ОТСТО ЌЕ СТИГНАТ МЕСЕЦОВ

ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ СИ ГИ ОПРАВДАА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ ДЕКА ДОПОЛНИТЕЛНИТЕ 5 ОТСТО ЌЕ СТИГНАТ МЕСЕЦОВ

Покачувањето од 5 отсто на платите на здравствените работници иако беше најавено во март, доцни од технички причини и ќе биде исплатено на крајот на м ...
СИТЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЗДРАВСТВОТО ВО АПРИЛ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОВИСОКА ПЛАТА ЗА 5 ОТСТО, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

СИТЕ ВРАБОТЕНИ ВО ЗДРАВСТВОТО ВО АПРИЛ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОВИСОКА ПЛАТА ЗА 5 ОТСТО, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Сите вработени во јавно-здравствените установи ќе добијат покачување од пет отсто на платите, вели министерот за здравство Венко Филипче. Тој додава д ...
ДЕЛ ОД МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА ОД КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО ОДБИВААТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ, ДОСЕГА 53 ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА

ДЕЛ ОД МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА ОД КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО ТЕТОВО ОДБИВААТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ, ДОСЕГА 53 ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА

Првата група од 53 медицински лица од Клиничката болница во Тетово во саботата ја примија првата доза од  вакцината против ковид-19. Според Национални ...
453 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ДВА ДЕНА, НАД 90 ИЛЈАДИ ЛИЦА СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНИ

453 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ДВА ДЕНА, НАД 90 ИЛЈАДИ ЛИЦА СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНИ

За два дена 453 здравствени работници, од 4.000 пријавени, кои работат во Ковид-центрите ја примија првата доза од вакцината против ковид-19, на веб-с ...
ДВЕ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД ИНФЕКТИВНА ПРВИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19, ЗА ДЕНЕС СЕ ПРЕДВИДЕНИ 260 ДОЗИ

ДВЕ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД ИНФЕКТИВНА ПРВИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19, ЗА ДЕНЕС СЕ ПРЕДВИДЕНИ 260 ДОЗИ

Двајца здравствени работници од Клиниката за инфективни болести денес во 10 часот во монтажната болница први ќе се вакцинираат против ковид-19 во земј ...
ЌЕ СЕ НАБАВАТ ПЛУС ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ЌЕ СЕ НАБАВАТ ПЛУС ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Здравствените работници во земјава за првпат ќе може бесплатно да се вакцинираат против сезонски грип во нивните матични установи, наместо да одат как ...
НАД 60 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО ОХРИД И СТРУГА ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

НАД 60 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО ОХРИД И СТРУГА ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Расте бројот на медицински лица заболени од ковид-19 во Охрид и Струга. Над 60 здравствени работници од болничките установи на двете општини се позити ...
РЕСТОРАНИТЕ ЗА СВАДБИ ЌЕ ДОБИЈАТ 120.000 ЕВРА ПОВЕЌЕ ОД ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ КОИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОВИД СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ

РЕСТОРАНИТЕ ЗА СВАДБИ ЌЕ ДОБИЈАТ 120.000 ЕВРА ПОВЕЌЕ ОД ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ КОИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОВИД СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ

Рестораните за свадби ќе добијат неповратна финансиска помош од државата во износ од еден милион евра со ребалансот на буџетот на 2020 година, за кој ...
УРОЛОГОТ АРИФИКМЕТ ДЕАРИ ОД ТЕТОВО ПОЧИНА ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОВИД-19

УРОЛОГОТ АРИФИКМЕТ ДЕАРИ ОД ТЕТОВО ПОЧИНА ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОВИД-19

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министе ...
1 2 3 4 20 / 32 НАПИСИ