Таг: здравствени работници

1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ
ПРИВАТНИТЕ ЛЕКАРИ ПРЕД УСТАВЕН СУД ЈА ОСПОРИЈА ОДЛУКАТА ЗА НАГРАДУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19

ПРИВАТНИТЕ ЛЕКАРИ ПРЕД УСТАВЕН СУД ЈА ОСПОРИЈА ОДЛУКАТА ЗА НАГРАДУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19

Здружението на приватните лекари преку нивен адвокат до Уставен суд поднело иницијатива за преиспитување на одлуката со која се наградуваат здравствен ...
ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ И ИНСПЕКТОРИ МЕЃУ 24-ЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО И ЛИПКОВО

ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ И ИНСПЕКТОРИ МЕЃУ 24-ЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО И ЛИПКОВО

Во Центарот за јавно здравје во Куманово, денеска се регистрирани 24 новозаболени од коронавирус. Од нив 15 се во Куманово и 9 во Липково. „Меѓу но ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОСТАНУВА НА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ВО ЖАРИШТАТА СО КОВИД-19

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОСТАНУВА НА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ВО ЖАРИШТАТА СО КОВИД-19

Комисијата за заразни болести останува на предлогот до Владата да се воведе полициски час од 22 до 5 часот во жариштата со КОВИД-19, како Скопје, Штип ...
РАЗОЧАРАН СУМ, МАСОВНИОТ СОБИР ВО СТРУГА Е НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

РАЗОЧАРАН СУМ, МАСОВНИОТ СОБИР ВО СТРУГА Е НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Она што денеска се случи во Струга е целосно непочитување на здравствените работници кои деноноќно работат за да ја надминеме кризата, напиша на Фејсб ...
ТРИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС, МЕЃУ НИВ УШТЕ ЕДНО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ОД БОЛНИЦАТА

ТРИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС, МЕЃУ НИВ УШТЕ ЕДНО МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ ОД БОЛНИЦАТА

Уште едно лице вработено во Инфективното одделение на Велешката Болница е позитивно на КОВИД-19, објави Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) на Велес. Изми ...
99-ГОДИШЕН ВОЕН ВЕТЕРАН СОБРА 12 МИЛИОНИ ФУНТИ ЗА БРИТАНСКИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ШЕТАЈЌИ ВО СВОЈАТА ГРАДИНА

99-ГОДИШЕН ВОЕН ВЕТЕРАН СОБРА 12 МИЛИОНИ ФУНТИ ЗА БРИТАНСКИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ШЕТАЈЌИ ВО СВОЈАТА ГРАДИНА

Деведесет и деветгодишен ветеран на Втората светска војна кој собираше средства за Британската здравствена служба (НХС) така што шеташе во својата гра ...
НЕМА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ 210 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО КУМАНОВО КОИ ДЕНЕС БЕА ТЕСТИРАНИ

НЕМА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ 210 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ВО КУМАНОВО КОИ ДЕНЕС БЕА ТЕСТИРАНИ

Нема новозаболени здравствени работници од КОВИД -19, покажале резултатите од тестирањето коешто денеска е спроведено на 210 вработени во Кумановската ...
ДВАЈЦА ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ВЕЛЕС МЕЃУ НОВИТЕ 6 РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19 ВО ГРАДОТ

ДВАЈЦА ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ВЕЛЕС МЕЃУ НОВИТЕ 6 РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19 ВО ГРАДОТ

Со нови регистрирани шест случаи, бројката на заболени од КОВИД-19 во Велес стигна до 30 лица.  Од нив за прв пат се регистрирани и позитивни на корон ...
ЧЕТИРИ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ МЕЃУ НОВИТЕ 13 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

ЧЕТИРИ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ МЕЃУ НОВИТЕ 13 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

Четири медицински сестри од Општата болница Куманово, се меѓу 13 новозаболени од коронавирус во Куманово, потврдија од Центарот за јавно здравје Куман ...
ФАБРИКАТА „РОНТИС“ ИЗРАБОТИ И ДОНИРАШЕ ЗАШТИТНИ ВИЗИРИ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО ВЕЛЕС

ФАБРИКАТА „РОНТИС“ ИЗРАБОТИ И ДОНИРАШЕ ЗАШТИТНИ ВИЗИРИ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО ВЕЛЕС

Швајцарската компанија „Ронтис“, која има фабрика за медицински помагала близу Велес, изработи 500 визири кои ги донира на здравствените работници од ...
1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ