Таг: зелка

ОБЛЕЧИ СЕ ВО СЛОЕВИ, КАКО ЗЕЛКА – СОВЕТ ОД ЖИТЕЛИТЕ НА ЈАКУТСК КОИ ЖИВЕАТ НОРМАЛНО НА МИНУС 50 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ

ОБЛЕЧИ СЕ ВО СЛОЕВИ, КАКО ЗЕЛКА – СОВЕТ ОД ЖИТЕЛИТЕ НА ЈАКУТСК КОИ ЖИВЕАТ НОРМАЛНО НА МИНУС 50 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ

Температурите неделава се спуштија до минус 50 степени Целзиусови во Јакутск, за време на ненормално долгиот студен бран во сибирскиот град познат как ...
УКРАИНСКИТЕ ТРГОВЦИ ГИ ОТКАЖУВААТ НАРАЧКИТЕ НА ЗЕЛЕНЧУК ОД СТРУМИЧКО, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПЛАСМАНОТ

УКРАИНСКИТЕ ТРГОВЦИ ГИ ОТКАЖУВААТ НАРАЧКИТЕ НА ЗЕЛЕНЧУК ОД СТРУМИЧКО, ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ПЛАСМАНОТ

По воената агресија на Русија врз Украина, традиционалните украински пазари ги откажале нарачките на зеленучк од Струмичко, каде според домашните трго ...
ОТВОРЕНИ ЗЕЛЕНИТЕ ПАЗАРИ ВО СТРУМИЦА, ЗАДОЛЖИТЕЛНИ МАСКИ И РАКАВИЦИ ЗА ПРОДАВАЧИТЕ И КУПУВАЧИТЕ

ОТВОРЕНИ ЗЕЛЕНИТЕ ПАЗАРИ ВО СТРУМИЦА, ЗАДОЛЖИТЕЛНИ МАСКИ И РАКАВИЦИ ЗА ПРОДАВАЧИТЕ И КУПУВАЧИТЕ

Во Струмица се отвораат зелените пазари за продажба на земјоделски производи, но со посебни услови за работа, соопшти Општината откако Општинскиот шта ...
ВАЛАНДОВСКАТА ЗЕЛКА ДОСТИГНА РЕКОРДНА ЦЕНА ОД 25 ДЕНАРИ ЗА КИЛО, А ЛАНИ СКАПУВАШЕ НА НИВИТЕ

ВАЛАНДОВСКАТА ЗЕЛКА ДОСТИГНА РЕКОРДНА ЦЕНА ОД 25 ДЕНАРИ ЗА КИЛО, А ЛАНИ СКАПУВАШЕ НА НИВИТЕ

Поради огромната побарувачка на зелка на европските пазари, откупната цена во валандовско-гевгелискиот регион деновиве стаса и до 25 денари за килогра ...
СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПАНИЧАТ ОТИ НЕМА ИЗВОЗ НА ЗЕЛКА ВО РУСИЈА

СТРУМИЧКИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПАНИЧАТ ОТИ НЕМА ИЗВОЗ НА ЗЕЛКА ВО РУСИЈА

Закочи извозот на македонската зелка кон Русија што предизвика редуциран откуп и пад на откупната цена во струмичко. Речиси сите компании го намалија ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МУРТИНО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ СЕ НАМАЛИЛА ЦЕНАТА НА ЗЕЛКАТА

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД МУРТИНО БЛОКИРАА ОТКУПЕН ПУНКТ ОТИ СЕ НАМАЛИЛА ЦЕНАТА НА ЗЕЛКАТА

Производителите на зелка од струмичкото село Муртино протестираа во знак на револт што откупната цена за неколку денови континуирано паѓала и не се по ...
ЗЕЛКАТА ВО ВАЛАНДОВСКО ЌЕ СКАПУВА ПО НИВИТЕ ОТИ НЕМА ОТКУП

ЗЕЛКАТА ВО ВАЛАНДОВСКО ЌЕ СКАПУВА ПО НИВИТЕ ОТИ НЕМА ОТКУП

Земјоделците од Валандовско бараат државата да интервенира за да се откупат произведените количини зелка кои стојат по нивите. Во овој Регион, деновив ...
7 / 7 НАПИСИ