Таг: Жаир Болсонаро

1 2 10 / 13 НАПИСИ
БОЛСОНАРО ЈАДЕШЕ ПИЦА НА УЛИЦА ЗАШТО ЊУЈОРШКИТЕ РЕСТОРАНИ БАРААТ ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

БОЛСОНАРО ЈАДЕШЕ ПИЦА НА УЛИЦА ЗАШТО ЊУЈОРШКИТЕ РЕСТОРАНИ БАРААТ ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

Невакцинираните шефови на држави кои присуствуваат на Генералното собрание на Обединети нации ќе мора да се задоволат со улична храна место со вечера ...
ИЛИ ЌЕ МЕ УБИЈАТ ИЛИ ЌЕ ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2022, ВЕЛИ ЖАИР БОЛСОНАРО

ИЛИ ЌЕ МЕ УБИЈАТ ИЛИ ЌЕ ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2022, ВЕЛИ ЖАИР БОЛСОНАРО

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро вели дека има три алтернативи за следната година, кои вклучуваат и негово убиство. „Има три алтернативи за мој ...
ХОСПИТАЛИЗИРАН БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ОТИ 10 ДЕНА НЕ МОЖЕЛ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ИКА

ХОСПИТАЛИЗИРАН БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ОТИ 10 ДЕНА НЕ МОЖЕЛ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ИКА

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро е примен во болница со болки во стомакот откако веќе 10 дена не можел да престане да ика. 66-годишниот Болсо ...
БОЛСОНАРО ВЕЌЕ НЕМА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЛЕКУВАЛ СО ХИДРОКСИХЛОРОКИН

БОЛСОНАРО ВЕЌЕ НЕМА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ ДЕКА СЕ ЛЕКУВАЛ СО ХИДРОКСИХЛОРОКИН

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро објави дека веќе нема коронавирус откако неговиот последен тест бил негативен. Тој кажа дека во лекувањето м ...
БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро во телевизиско обраќање објави дека имал позитивен тест на коронавирус. „Мојот тест излезе позитивен“, кажа ...
ВО БРАЗИЛ НА ГОЛЕМО СЕ КОПААТ ГРОБОВИ ДОДЕКА БОЛСОНАРО ПРОДОЛЖУВА ДА ГО ПОТЦЕНУВА КОВИД-19

ВО БРАЗИЛ НА ГОЛЕМО СЕ КОПААТ ГРОБОВИ ДОДЕКА БОЛСОНАРО ПРОДОЛЖУВА ДА ГО ПОТЦЕНУВА КОВИД-19

Бразил го забележа најсмртоносниот ден од почетокот на епидемијата на коронавирусот и Доналд Трамп најави дека би можел да ги забрани летовите од оваа ...
БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ОБВИНИ ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО ДЕКА ПЛАЌАЛ ДА СЕ ПАЛАТ АМАЗОНСКИТЕ ШУМИ

БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ОБВИНИ ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО ДЕКА ПЛАЌАЛ ДА СЕ ПАЛАТ АМАЗОНСКИТЕ ШУМИ

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро неосновано го обвини актерот и екологист Леонардо ДиКаприо дека го финансирал намерното палење на амазонските д ...
БОЛСОНАРО ЈА ИСПРАЌА ВОЈСКАТА ДА СЕ БОРИ СО ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ПО ПРИТИСОКОТ ОД ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ

БОЛСОНАРО ЈА ИСПРАЌА ВОЈСКАТА ДА СЕ БОРИ СО ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ПО ПРИТИСОКОТ ОД ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ѝ нареди на војската да помогне во борбата со пожарите во Амазонија, кои во рекорден број избувнаа ова лето. ...
МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека рекордниот број пожари во Амазонија се меѓународна криза и дека ова треба да биде главна тема на са ...
БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГИ ОБВИНИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ДЕКА ПОДМЕТНУВААТ ПОЖАРИ ВО АМАЗОН

БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГИ ОБВИНИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ДЕКА ПОДМЕТНУВААТ ПОЖАРИ ВО АМАЗОН

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ги обвини еколошките групи и невладините организации дека подметнуваат пожари во Амазон, обидувајќи се да им ко ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ