Таг: Жаир Болсонаро

1 213 / 13 НАПИСИ
ОФИЦЕР КОЈ ЛЕТАЛ СО БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ФАТЕН СО 39 КИЛОГРАМИ КОКАИН

ОФИЦЕР КОЈ ЛЕТАЛ СО БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ФАТЕН СО 39 КИЛОГРАМИ КОКАИН

Офицер на бразилската воена авијација кој патувал со претседателот Жаир Болсонаро на самитот на Г20 во Осака е уапсен во Шпанија, откако бил фатен со ...
КРАЈНИОТ ДЕСНИЧАР ЖАИР БОЛСОНАРО ОДНЕСЕ УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО БРАЗИЛ

КРАЈНИОТ ДЕСНИЧАР ЖАИР БОЛСОНАРО ОДНЕСЕ УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ИЗБОРИТЕ ВО БРАЗИЛ

Кандидатот на крајната десница Жаир Болсонаро однесе убедлива победа на претседателските избори во Бразил. Тој освои 55,2% од гласовите, наспроти Ф ...
ФАВОРИТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО БРАЗИЛ ПРОБОДЕН СО НОЖ НА МИТИНГ

ФАВОРИТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО БРАЗИЛ ПРОБОДЕН СО НОЖ НА МИТИНГ

Еден од фаворитите на претстојните претседателски избори во Бразил, Жаир Болсонаро, е прободен со нож на митингот во југоисточната сојузна држава Мина ...
1 213 / 13 НАПИСИ