Таг: Жерард Пике

ЖЕРАРД ПИКЕ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕМА ДА ИГРА ЗА ШПАНИЈА

ЖЕРАРД ПИКЕ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕМА ДА ИГРА ЗА ШПАНИЈА

Жерард Пике потврди дека веќе нема да настапува за шпанската репрезентација по разочарувачкиот настап на Светското првенство во Русија. Тој ја наја ...
„БЕКО“ И БАРСЕЛОНА ОСТАНУВААТ ПАРТНЕРИ И ВО НАРЕДНИТЕ ТРИ ГОДИНИ, ПИКЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ГЛОБАЛЕН АМБАСАДОР

„БЕКО“ И БАРСЕЛОНА ОСТАНУВААТ ПАРТНЕРИ И ВО НАРЕДНИТЕ ТРИ ГОДИНИ, ПИКЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ГЛОБАЛЕН АМБАСАДОР

„Беко“, водечкиот бренд за апарати за домаќинство во Европа, го продолжи спонзорскиот договор со шпанскиот фудбалски гигант Барселона и за наредните т ...
ПИКЕ, ОДИ СИ ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, ИЗВИКУВАА ШПАНСКИТЕ НАВИВАЧИ НА ТРЕНИНГОТ НА НАЦИОНАЛНИОТ ТИМ

ПИКЕ, ОДИ СИ ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, ИЗВИКУВАА ШПАНСКИТЕ НАВИВАЧИ НА ТРЕНИНГОТ НА НАЦИОНАЛНИОТ ТИМ

Жерард Пике со свирежи и навреди беше дочекан од навивачите на првиот тренинг на шпанската фудбалска репрезентација, која имаше непријатен старт на по ...
САМО НАПРАВИЈА КАТАЛОНИЈА УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ШПАНИЈА, КАЖА НИЗ СОЛЗИ ПИКЕ

САМО НАПРАВИЈА КАТАЛОНИЈА УШТЕ ПОВЕЌЕ ДА СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ШПАНИЈА, КАЖА НИЗ СОЛЗИ ПИКЕ

Фудбалерот на Барселона Жерард Пике заплака поради сликите од полициска бруталност против граѓаните кои се обидуваа да гласаат на денешниот референдум ...
ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

ОВА Е СРАМНО, КАЖА ПИКЕ ОТКАКО ГЛАСАШЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА НЕЗАВИСНОСТ

Капитенот на Барселона, Жерард Пике утрово гласаше на рефередумот за независност. Пике излезе на едно од гласачките места пред да замине на стадионот ...
ЌЕ ГЛАСАМЕ В НЕДЕЛА, ВЕЛИ ЖЕРАРД ПИКЕ ВО ПРЕСРЕТ НА КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ

ЌЕ ГЛАСАМЕ В НЕДЕЛА, ВЕЛИ ЖЕРАРД ПИКЕ ВО ПРЕСРЕТ НА КАТАЛОНСКИОТ РЕФЕРЕНДУМ

Жерард Пике им порача на своите Каталонци да излезат на гласачките места в недела, и покрај тоа што шпанската влада го прогласи референдумот за нелега ...
ГОЛОТ НА ШАЌИРИ ЈА ИНСПИРИРАШЕ И ШАКИРА

ГОЛОТ НА ШАЌИРИ ЈА ИНСПИРИРАШЕ И ШАКИРА

На поп ѕвездата Шакира и се допадна сличноста на името на Џердан Шаќири со нејзиното, па го искористи вчерашниот гол на швајцарскиот фудбалер на Европ ...
ПИКЕ ЗА СЛУЧАЈОТ „СРЕДЕН ПРСТ ЗА ХИМНАТА“: САМО СИ ГИ КРЦКАВ ПРСТИТЕ

ПИКЕ ЗА СЛУЧАЈОТ „СРЕДЕН ПРСТ ЗА ХИМНАТА“: САМО СИ ГИ КРЦКАВ ПРСТИТЕ

Шпанскиот фудбалер Жерард Пике одговори на обвинувањата дека покажал среден прст за време на интонирањето на шпанската химна на синоќешниот натпревар ...
ПИКЕ Е НАЈПОСАКУВАН ФУДБАЛЕР НА ЕВРОПСКОТО

ПИКЕ Е НАЈПОСАКУВАН ФУДБАЛЕР НА ЕВРОПСКОТО

Европското првенство веќе е во полн ек и „Митик“, најголемиот европски сервис за онлајн дејтинг, побара од своите кориснички да изберат кого би сакале ...
ГОЛОТ ПРОТИВ ЧЕШКА ГИ ПОМИРИ ГОЛЕМИТЕ РИВАЛИ ПИКЕ И РАМОС

ГОЛОТ ПРОТИВ ЧЕШКА ГИ ПОМИРИ ГОЛЕМИТЕ РИВАЛИ ПИКЕ И РАМОС

Две од најголемите ѕвезди во шпанската фудбалска репрезентација, Жерард Пике и Серхио Рамос, подолг период важеа за големи непријатели, но тоа е минат ...
10 / 10 НАПИСИ