Таг: жители

1 2 10 / 18 НАПИСИ
НА 3 КИЛОМЕТРИ ОД ЦЕНТАРОТ НА КУМАНОВО СЕ ЗАКОПУВААТ СВИЊИ УГИНАТИ ОД АФРИКАНСКА ЧУМА, КРВ ТЕЧЕ ПО ПАТ, ПРОТЕСТИРААТ ЖИТЕЛИТЕ НА РЕЧИЦА, А ЗАГРОЗЕНИ СЕ ПЕТ НАСЕЛБИ

НА 3 КИЛОМЕТРИ ОД ЦЕНТАРОТ НА КУМАНОВО СЕ ЗАКОПУВААТ СВИЊИ УГИНАТИ ОД АФРИКАНСКА ЧУМА, КРВ ТЕЧЕ ПО ПАТ, ПРОТЕСТИРААТ ЖИТЕЛИТЕ НА РЕЧИЦА, А ЗАГРОЗЕНИ СЕ ПЕТ НАСЕЛБИ

Жителите на кумановското село Речица бараат од надлежните да ја повлечат одлуката за закопување на угинатите свињи од африканска чума во близина на ни ...
ВО ТАФТАЛИЏЕ И СЕГА НЕ СЕ ЖИВЕЕ, ОД НОВИТЕ ЗГРАДИ НЕМА МЕСТО КАНТА ЗА ЃУБРЕ ДА СЕ СТАВИ, А ВИЕ ЦРТАТЕ 35-КАТНИЦИ, РЕКОА ЖИТЕЛИТЕ ЗА ПЛАНОТ ЗА „АЛУМИНА“

ВО ТАФТАЛИЏЕ И СЕГА НЕ СЕ ЖИВЕЕ, ОД НОВИТЕ ЗГРАДИ НЕМА МЕСТО КАНТА ЗА ЃУБРЕ ДА СЕ СТАВИ, А ВИЕ ЦРТАТЕ 35-КАТНИЦИ, РЕКОА ЖИТЕЛИТЕ ЗА ПЛАНОТ ЗА „АЛУМИНА“

На улица Прашка и во населбата Тафталиџе во Скопје сега не се живее од новите згради кои се изградија изминативе години, а вие цртате уште висококатни ...
СВЕТОТ ДЕНЕСКА ЈА НАДМИНА ГРАНИЦАТА ОД ОСУМ МИЛИЈАРДИ ЖИТЕЛИ

СВЕТОТ ДЕНЕСКА ЈА НАДМИНА ГРАНИЦАТА ОД ОСУМ МИЛИЈАРДИ ЖИТЕЛИ

Обединетите нации објавија дека светското население стигна до бројката од осум милијарди жители, 11 години откако беше надмината границата од седум ми ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ПРЖИНО ВО СКОПЈЕ БАРААТ ДА НЕ СЕ ГРАДИ ЗГРАДА ВО УЛИЦАТА КАДЕ ПАДНА ПОТПОРНИОТ ЅИД

ЖИТЕЛИТЕ НА ПРЖИНО ВО СКОПЈЕ БАРААТ ДА НЕ СЕ ГРАДИ ЗГРАДА ВО УЛИЦАТА КАДЕ ПАДНА ПОТПОРНИОТ ЅИД

Жителите од скопската населба Пржино и на малата истоимена слепа уличка каде што падна потпорниот ѕид, со протестна акција поднесоа петиција до Минист ...
НА ТЕТОВO МУ ФАЛАТ УШТЕ 394 ЖИТЕЛИ ДА ЈА СТИГНЕ БИТОЛА, А ИМА ТРИ ПАТИ ПОМАЛА ПОВРШИНА

НА ТЕТОВO МУ ФАЛАТ УШТЕ 394 ЖИТЕЛИ ДА ЈА СТИГНЕ БИТОЛА, А ИМА ТРИ ПАТИ ПОМАЛА ПОВРШИНА

Битола не само што не е втора општина по број на население во земјава, туку ако продолжи моменталниот тренд на иселување нема да остане ни на трето ме ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ВОДНО БАРААТ ГЕРАСИМОВСКИ ДА ЈА ПОНИШТИ ДОЗВОЛАТА ЗА ГРАДБА ДО ПЛАЦЕВИТЕ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, ВЕЛАТ НЕМА ДА СЕ ГРАДИ КУЌА ТУКУ ХОТЕЛ

ЖИТЕЛИТЕ НА ВОДНО БАРААТ ГЕРАСИМОВСКИ ДА ЈА ПОНИШТИ ДОЗВОЛАТА ЗА ГРАДБА ДО ПЛАЦЕВИТЕ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, ВЕЛАТ НЕМА ДА СЕ ГРАДИ КУЌА ТУКУ ХОТЕЛ

Жителите од улиците Козара, Питу Гули и Салвадор Аљенде на Водно во Скопје, бараат градоначалникот на Центар Горан Герасимовски да го поништи одобрени ...
ДЕЛЧЕВСКОТО СЕЛО ГРАД, НЕКОГАШ НАЈНАСЕЛЕНО ВО ПИЈАНЕЧКИОТ КРАЈ, ДЕНЕС ИМА ЕДВАЈ 200 ЖИТЕЛИ

ДЕЛЧЕВСКОТО СЕЛО ГРАД, НЕКОГАШ НАЈНАСЕЛЕНО ВО ПИЈАНЕЧКИОТ КРАЈ, ДЕНЕС ИМА ЕДВАЈ 200 ЖИТЕЛИ

Делчевското село Град, кое некогаш било едно од најнаселените во Пијанечкиот крај, денес е едно од најиселените. Од 1.000 жители колку што селото брое ...
ИНВЕСТИТОРОТ НИ РЕЧЕ ЌЕ ГРАДИ КУЛИ И НА НАШИТЕ ПАРЦЕЛИ, ВЕЌЕ ПРЕГОВАРАМЕ И БАРАМЕ ПРОЕКТОТ ДА ПРОДОЛЖИ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА НОВО МААЛО

ИНВЕСТИТОРОТ НИ РЕЧЕ ЌЕ ГРАДИ КУЛИ И НА НАШИТЕ ПАРЦЕЛИ, ВЕЌЕ ПРЕГОВАРАМЕ И БАРАМЕ ПРОЕКТОТ ДА ПРОДОЛЖИ, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА НОВО МААЛО

Жителите на Ново Маало кои се дел од останатите две градежни парцели 1,2 и 1.3 на просторот кај „Холидеј ин“, велат велат дека се во преговори со инве ...
ТРИТЕ КУЛИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ СЕ НА САМО ЕДНА ПАРЦЕЛА, ВО ПЛАНОТ НА ВМРО-ДМПНЕ КОЈ СДСМ НЕ ГО СМЕНИ, ИМА ПРЕДВИДЕНО 60-КАТНИЦИ НА УШТЕ ДВЕ ПАРЦЕЛИ

ТРИТЕ КУЛИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ СЕ НА САМО ЕДНА ПАРЦЕЛА, ВО ПЛАНОТ НА ВМРО-ДМПНЕ КОЈ СДСМ НЕ ГО СМЕНИ, ИМА ПРЕДВИДЕНО 60-КАТНИЦИ НА УШТЕ ДВЕ ПАРЦЕЛИ

Трите згради од 16, 20 и 22 ката за 1.200 жители во срцето на Скопје кои вчера ги презентираше инвеститорот „МГ Фешн“ се наоѓаат само на една градежна ...
ГРАДИНКА ПОД ЗЕМЈА ПРЕДЛОЖИЛ ПЛАНЕРОТ ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА ШЕСТЕ КУЛИ ОД 20 ДО 35 КАТОВИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ ВО СКОПЈЕ

ГРАДИНКА ПОД ЗЕМЈА ПРЕДЛОЖИЛ ПЛАНЕРОТ ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА ШЕСТЕ КУЛИ ОД 20 ДО 35 КАТОВИ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ ВО СКОПЈЕ

Градинка под земја предложиле од планерската куќа „Билд урбан“, која го прави Деталниот урбанистички план (ДУП) за просторот кај „Холидеј ин“ во строг ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ