Таг: жито

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ДАЛИ ЖИТОТО ДА СЕ ПРОДАДЕ ПОД РЕАЛНА ЦЕНА ИЛИ ДА СЕ ЧУВА ВО АМБАРИТЕ ПА ДА ГО ИЗЕДАТ ГЛУВЦИТЕ, РЕАГИРААТ ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЗА НИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ЈАЧМЕНОТ И ПЧЕНИЦАТА

ДАЛИ ЖИТОТО ДА СЕ ПРОДАДЕ ПОД РЕАЛНА ЦЕНА ИЛИ ДА СЕ ЧУВА ВО АМБАРИТЕ ПА ДА ГО ИЗЕДАТ ГЛУВЦИТЕ, РЕАГИРААТ ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЗА НИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ЈАЧМЕНОТ И ПЧЕНИЦАТА

Започна жетвата на житото во Велешко, а земјоделците се разочарани оти цената е иста како ланската, далеку од реалната. Пченицата се откупува по 11 де ...
УШТЕ НЕ Е УТВРДЕНА ОТКУПНАТА ЦЕНА НА ЖИТОТО, МИНИСТЕРОТ ВЕЛИ ОД МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА ЌЕ ИМА ФАЈДЕ ЗА СЛЕДНАТА ЖЕТВА

УШТЕ НЕ Е УТВРДЕНА ОТКУПНАТА ЦЕНА НА ЖИТОТО, МИНИСТЕРОТ ВЕЛИ ОД МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА ЌЕ ИМА ФАЈДЕ ЗА СЛЕДНАТА ЖЕТВА

Час поскоро да се утврди откупната цена на житото, побараа земјоделците од Пелагонија на денешната средба со новиот министер за земјоделство Цветан Тр ...
ЌЕ НЕМА НОВ ДОГОВОР ЗА УКРАИНСКОТО ЖИТО ДОДЕКА ЗАПАДОТ НЕ ГИ ИСПОЛНИ ОБВРСКИТЕ КОН РУСИЈА, КАЖА ПУТИН ПО СРЕДБАТА СО ЕРДОГАН

ЌЕ НЕМА НОВ ДОГОВОР ЗА УКРАИНСКОТО ЖИТО ДОДЕКА ЗАПАДОТ НЕ ГИ ИСПОЛНИ ОБВРСКИТЕ КОН РУСИЈА, КАЖА ПУТИН ПО СРЕДБАТА СО ЕРДОГАН

Владимир Путин изјави дека договорот за безбеден извоз на украинското жито преку Црното Море нема да биде обновен додека западот не ги исполни своите ...
ОТВОРЕНИ СМЕ ЗА РАЗГОВОРИ ЗА ДОГОВОРОТ ЗА УКРАИНСКОТО ЖИТО, МУ КАЖА ПУТИН НА ЕРДОГАН ВО СОЧИ

ОТВОРЕНИ СМЕ ЗА РАЗГОВОРИ ЗА ДОГОВОРОТ ЗА УКРАИНСКОТО ЖИТО, МУ КАЖА ПУТИН НА ЕРДОГАН ВО СОЧИ

Владимир Путин му кажа на Реџеп Таип Ердоган дека Русија е отворена за разговори за договорот за извоз на украинското жито преку Црното Море, откако т ...
ДОЖДОТ ГО ЈАДЕ ЛЕБНОТО ЗРНО ВО ПЕЛАГОНИЈА И РОДОТ Е ПОД ПРОСЕКОТ, ЛЕБОТ Е ПОСКАП ОТИ МОРА ДА СЕ УВЕЗУВА ЖИТО И БРАШНО

ДОЖДОТ ГО ЈАДЕ ЛЕБНОТО ЗРНО ВО ПЕЛАГОНИЈА И РОДОТ Е ПОД ПРОСЕКОТ, ЛЕБОТ Е ПОСКАП ОТИ МОРА ДА СЕ УВЕЗУВА ЖИТО И БРАШНО

Климатските промени го десеткуваа лебното зрно во најголемата житница во земјава Пелагонија. Ако до лани жетварите се мачеа со сушите, годинава обилни ...
ЦЕНИТЕ НА ПЧЕНИЦАТА ПОРАСНАА ОТКАКО РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ НАПАЃА БРОДОВИТЕ КОИ ПЛОВАТ КОН УКРАИНСКИТЕ ПРИСТАНИШТА

ЦЕНИТЕ НА ПЧЕНИЦАТА ПОРАСНАА ОТКАКО РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ НАПАЃА БРОДОВИТЕ КОИ ПЛОВАТ КОН УКРАИНСКИТЕ ПРИСТАНИШТА

Цените на пченицата на светските пазари нагло пораснаа откако Русија се закани дека бродовите што пловат кон украинските пристаништа би можела да ги с ...
РУСИЈА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ДОГОВОРОТ ЗА ИЗВОЗ НА УКРАИНСКОТО ЖИТО

РУСИЈА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ДОГОВОРОТ ЗА ИЗВОЗ НА УКРАИНСКОТО ЖИТО

Русија се повлече од договорот кој овозможуваше извоз на украинското жито во земјите од Африка, Блиски Исток и Азија за време на војната. Портпаролот ...
ПУТИН ГО СУСПЕНДИРАШЕ ДОГОВОРОТ ЗА ИЗВОЗ НА УКРАИНСКОТО ЖИТО

ПУТИН ГО СУСПЕНДИРАШЕ ДОГОВОРОТ ЗА ИЗВОЗ НА УКРАИНСКОТО ЖИТО

Владимир Путин изјави дека го суспендира, не и завршува учеството на Русија во договорот со кој се гарантира безбеден премин на бродовите со украинско ...
ПУТИН БАРА РЕВИЗИЈА НА ДОГОВОРОТ ЗА ИЗВОЗ НА УКРАИНСКОТО ЖИТО, ТВРДИ ДЕКА ЗАВРШУВА ВО ЕУ МЕСТО ВО АФРИКА

ПУТИН БАРА РЕВИЗИЈА НА ДОГОВОРОТ ЗА ИЗВОЗ НА УКРАИНСКОТО ЖИТО, ТВРДИ ДЕКА ЗАВРШУВА ВО ЕУ МЕСТО ВО АФРИКА

Владимир Путин побара ревизија на договорот за извоз на украинското жито преку Црното Море, тврдејќи дека Киев и западот ги мамат земјите во развој и ...
ПРВИОТ БРОД СО УКРАИНСКОТО ЖИТО ИСПЛОВИ ОД ОДЕСА

ПРВИОТ БРОД СО УКРАИНСКОТО ЖИТО ИСПЛОВИ ОД ОДЕСА

Првиот брод со украинското жито исплови утрово од пристаништето на Одеса, објави турското министерство за одбрана, десетина дена откако Русија и Украи ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ