Таг: Зимски олимписки игри

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ДОДЕКА Е НА ОЛИМПИЈАДА, ТРЕНЕРОТ ПО СКИЈАЊЕ ЌЕ ГО ИЗБРКААТ ОД РАБОТА ВО СКИЈАЧКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ЗАШТО ТРИ ДЕНА НЕ ОПРАВДАЛ ОТСУСТВО

ДОДЕКА Е НА ОЛИМПИЈАДА, ТРЕНЕРОТ ПО СКИЈАЊЕ ЌЕ ГО ИЗБРКААТ ОД РАБОТА ВО СКИЈАЧКАТА ФЕДЕРАЦИЈА ЗАШТО ТРИ ДЕНА НЕ ОПРАВДАЛ ОТСУСТВО

Антонио Ристевски, кој како тренер на македонскиот скијач Дердан Дехари се наоѓа на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг, вели дека добил закана за ...
БАРСЕЛОНА САКА ДА ГО ИСКОРИСТИ ПРИЈАТЕЛСТВОТО СО БАЛКАНОТ ЗА ДА ЈА ВРАТИ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО САРАЕВО ВО 2030

БАРСЕЛОНА САКА ДА ГО ИСКОРИСТИ ПРИЈАТЕЛСТВОТО СО БАЛКАНОТ ЗА ДА ЈА ВРАТИ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО САРАЕВО ВО 2030

Сараево повторно би можело да биде домаќин на олимписки натпревари, во што клучна улога би одиграло неговото големо пријателство со главниот град на К ...
ЛИЗГАЧКАТА ПАПАДАКИС ПРЕЖИВЕА КОШМАР ОТКАКО Ѝ СЕ ОТВОРИ ФУСТАНОТ ВО ПЈОНГЧАНГ

ЛИЗГАЧКАТА ПАПАДАКИС ПРЕЖИВЕА КОШМАР ОТКАКО Ѝ СЕ ОТВОРИ ФУСТАНОТ ВО ПЈОНГЧАНГ

Француската лизгачка Габриела Пападакис само што почна со настапот на Зимската олимпијада во Пјонгчанг, кога ѝ се измести фустанот и доживеа непријатн ...
ПРОДАДЕНИ 84 ОТСТО ОД БИЛЕТИТЕ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

ПРОДАДЕНИ 84 ОТСТО ОД БИЛЕТИТЕ ЗА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Продажбата на билети за Зимските олимписки игри во Пјонгчанг достигна до 84 отсто, а на оние што нема да можат да одат на одложените натпревари целосн ...
ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА МЕДИУМСКОТО СЕЛО ДЕН ПРЕД ОТВОРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА

ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА МЕДИУМСКОТО СЕЛО ДЕН ПРЕД ОТВОРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА

Голем пожар изби во близина на Медиумското село само ден пред отворањето на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Новинари кои дојдоа за Олимпијадата ...
МТВ НАЈДЕ ПАРИ ЗА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

МТВ НАЈДЕ ПАРИ ЗА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

Зимските олимписки игри ќе се пренесуваат на Македонската телевизија, велат од МТВ. Од Јавниот сервис денес велат дека во последниов период се влож ...
ВО МТВ НЕ ЗНААТ ДАЛИ ЌЕ ЈА ПРЕНЕСУВААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

ВО МТВ НЕ ЗНААТ ДАЛИ ЌЕ ЈА ПРЕНЕСУВААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

На 15 дена до почетокот на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја, во Македонската радио телевизија уште не знаат дали ќе го пренесуваат о ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА

Северна Кореја ќе испрати свои спортисти на претстојните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг, соопштија официјални лица на Јужна Кореја. Историската ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА САКА ДА НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА, ЈУЖНА КОРЕЈА Ѝ ПОНУДИ СРЕДБА

СЕВЕРНА КОРЕЈА САКА ДА НАСТАПИ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА, ЈУЖНА КОРЕЈА Ѝ ПОНУДИ СРЕДБА

Јужна Кореја ѝ понудила на Северна Кореја да одржат состанок на високо ниво на 9 јануари, за да се продискутира за нејзиното учество на претстојните З ...
ФРАНЦИЈА НЕМА ДА ОДИ НА ЗИМСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА АКО НЕ Е БЕЗБЕДНО

ФРАНЦИЈА НЕМА ДА ОДИ НА ЗИМСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА АКО НЕ Е БЕЗБЕДНО

Франција е подготвена да не учествува на Зимските олимписки игри во 2018 година, што ќе се одржат во јужнокорејскиот град Пјеонгчанг, доколку продолжи ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ