Таг: зоолошка градина

1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ
АРСОВСКА ГО НАЗНАЧИ ЗОРАН ПОПОВ ЗА НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА ЗООЛОШКА, ТРЕТ ЗА ЕДНА ГОДИНА

АРСОВСКА ГО НАЗНАЧИ ЗОРАН ПОПОВ ЗА НОВ В.Д. ДИРЕКТОР НА ЗООЛОШКА, ТРЕТ ЗА ЕДНА ГОДИНА

Зоран Попов е нов в.д. директор на Зоолошката градина. Скопската градоначалничка Данела Арсовска го постави Попов на местото на Драган Илиевски кој од ...
АРСОВСКА ПАК СМЕНИ ДИРЕКТОР, ДРАГАН ИЛИЕВСКИ ОД В. Д. ВО ЗООЛОШКА ГРАДИНА ОДИ НА ЧЕЛО НА „ВОДОВОД“

АРСОВСКА ПАК СМЕНИ ДИРЕКТОР, ДРАГАН ИЛИЕВСКИ ОД В. Д. ВО ЗООЛОШКА ГРАДИНА ОДИ НА ЧЕЛО НА „ВОДОВОД“

Досегашниот в. д. директор на Зоолошката градина Драган Илиевски е нов в. д. директор на ЈП „Водовод и канализација“. Градоначалничката Данела Арсовск ...
ВО ЗООЛОШКАТА НЕ СМЕЕ ДА СЕ КОЛАТ ЖИВОТНИ, НЕМА ДОЗВОЛА ЗА КЛАНИЦА, ВЕЛИ АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА И ВЕТЕРИНАРСТВО

ВО ЗООЛОШКАТА НЕ СМЕЕ ДА СЕ КОЛАТ ЖИВОТНИ, НЕМА ДОЗВОЛА ЗА КЛАНИЦА, ВЕЛИ АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА И ВЕТЕРИНАРСТВО

Во скопската Зоолошка градина не смеело да се заколат коњите, бидејќи нема дозвола да работи како кланица, велат од Агенцијата за храна и ветеринарств ...
УАПСЕН ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА И 5 ВРАБОТЕНИ КОИ ЗАКЛАЛЕ 12 КОЊИ И ЕДНА МАЗГА, А МЕСОТО ГО ДАЛЕ НА ЖИВОТНИТЕ ВО ГРАДИНАТА

УАПСЕН ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА И 5 ВРАБОТЕНИ КОИ ЗАКЛАЛЕ 12 КОЊИ И ЕДНА МАЗГА, А МЕСОТО ГО ДАЛЕ НА ЖИВОТНИТЕ ВО ГРАДИНАТА

Министерството за внатрешни работи го уапси директорот на скопската Зооолошка градина Кристијан Стаменов. Од МВР е поднесена кривична пријава до Основ ...
ОД ДЕНЕСКА МОЖЕ ДА СЕ ВИДАТ ТРИТЕ МАЛИ БЕЛИ ЛАВИЦИ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА, ИМИЊАТА ЌЕ ГИ ПРЕДЛОЖАТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ

ОД ДЕНЕСКА МОЖЕ ДА СЕ ВИДАТ ТРИТЕ МАЛИ БЕЛИ ЛАВИЦИ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА, ИМИЊАТА ЌЕ ГИ ПРЕДЛОЖАТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ

Од денеска, посетителите на скопската Зоолошка градина можат да ги видат трите женки бели лавчиња кои се родија во март. Трите лавчиња се родија во гр ...
СПАСЕН КОЊ КОЈ БИЛ ВРЗАН НА ТЕРАСА ВО ДЕБАР МААЛО И ОДНЕСЕН ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

СПАСЕН КОЊ КОЈ БИЛ ВРЗАН НА ТЕРАСА ВО ДЕБАР МААЛО И ОДНЕСЕН ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Акција за вадење на коњ кој бил оставен на тераса била спроведена синоќа во скопско Дебар Маало. Откако на социјални мрежи се појавија фотографии од ...
ДВЕ МЕЧКИ ОД СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА ЗАМИНАА ВО РЕЗЕРВАТ ВО ШВАЈЦАРИЈА

ДВЕ МЕЧКИ ОД СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА ЗАМИНАА ВО РЕЗЕРВАТ ВО ШВАЈЦАРИЈА

Две мечки од скопската Зоолошка градинка заминаа во резерват во Швајцарија. Бидејќи во градината нема доволен и соодветен простор за четирите мечки ко ...
НИ ПРАВАТ САБОТАЖИ, УПАЃААТ ВО ЗООЛОШКА И ГИ КРШАТ КАТАНЦИТЕ ОД КАФЕЗИТЕ ЗА ДА ИЗБЕГААТ ЖИВОТНИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ СТАМЕНОВ

НИ ПРАВАТ САБОТАЖИ, УПАЃААТ ВО ЗООЛОШКА И ГИ КРШАТ КАТАНЦИТЕ ОД КАФЕЗИТЕ ЗА ДА ИЗБЕГААТ ЖИВОТНИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ СТАМЕНОВ

Директорот на скопската Зоолошка градина Кристијан Стаменов вели дека изминатиов период се вршат саботажи во работењето на градината преку упади, краж ...
БЕЈБИ БУМ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА – ФОТОГАЛЕРИЈА

БЕЈБИ БУМ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА – ФОТОГАЛЕРИЈА

Минатиот месец во скопската Зоолошка градина се родија десетина младенчиња од различни видови. Прва радост во градината беа трите бели лавчиња, први к ...
ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НАПУШТЕНИ ДОМАШНИ КУЧИЊА КОИ СКОПЈАНИ ГИ ЧУВАА ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИНИТЕ

ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НАПУШТЕНИ ДОМАШНИ КУЧИЊА КОИ СКОПЈАНИ ГИ ЧУВАА ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИНИТЕ

Голем број граѓани за време на пандемијата на ковид-19 и карантините почнаа да чуваат домашни миленици, кучиња или мачки. Но, по олабавувањето на мерк ...
1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ