Таг: Зоран Ставрески

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ

1 Баш ми е некако жал што СЈО имало доволно докази дека странските служби и жолтите комбиња биле лага.  Некако попријатно беше да се верува дека сме б ...
СИНОТ НА СУБРАТА РОЈ НА СУД ЗА 100.000 ЕВРА ДОЛГ ЗА ЏУМАЈЛИЈА

СИНОТ НА СУБРАТА РОЈ НА СУД ЗА 100.000 ЕВРА ДОЛГ ЗА ЏУМАЈЛИЈА

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го тужи Сушанто Рој, синот на индискиот бизнисмен Субрата Рој, за долг од 100.000 евра, одн ...
ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЕНЗИИТЕ ЌЕ ДОЦНИ ЗА ДА СЕ ПОКЛОПИ СО ИЗБОРИТЕ

ПОКАЧУВАЊЕТО НА ПЕНЗИИТЕ ЌЕ ДОЦНИ ЗА ДА СЕ ПОКЛОПИ СО ИЗБОРИТЕ

Бившиот министер за финансии Зоран Ставрески лани најави дека секој октомври пензиите ќе бидат зголемувани за 5 отсто, за годинава на 14 јули, среде п ...
ДВЕ ФИРМИ

ДВЕ ФИРМИ

1 Две тектонски пореметувања нè зафатија оваа недела. Прво, Скопје го стресоа неколку сериозно јаки земјотреси. А потоа, пристигнаа и првите две обвин ...

КОФИ ЗА ДАВЕЊЕ

1 А бе, ние метли сме немале. Македонија, лидерот во регионот и за економски реформи и за странски инвестиции и за дуинг бизнис и за туризам и за физи ...

ГЛУПАВИ ЛУДАЦИ

1 Зарем сѐ уште се чудите дека власта била кадарна да смисли трик со возилата на Брзата помош, за да направи инцидент на протестите на Шарената револу ...
ШAРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ОСУДА НА ХОМОФОБИЈАТА ТРГНА КОН ВЛАДА

ШAРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ОСУДА НА ХОМОФОБИЈАТА ТРГНА КОН ВЛАДА

„Тоа не е кривично, само прекршочно дело“ е пораката која вечерва Шарената револуција ја напиша на големиот транспарент. Демонстрантите се собираа реч ...
КИРИЛ МИНОСКИ ИЗГЛАСАН ЗА НОВ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА ПОМАЛКУ ДА ТРОШИ

КИРИЛ МИНОСКИ ИЗГЛАСАН ЗА НОВ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА ПОМАЛКУ ДА ТРОШИ

Со 67 гласови „за“ и 19 „против“ Собранието попладнево го избра Кирил Миноски за нов министер за финансии. Тој доаѓа на местото на Зоран Ставрески кој ...
СТАВРЕСКИ ИСПРАТЕН ОД ОПОЗИЦИЈАТА СО ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА КАТАСТРОФА ВО ЕКОНОМИЈАТА

СТАВРЕСКИ ИСПРАТЕН ОД ОПОЗИЦИЈАТА СО ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА КАТАСТРОФА ВО ЕКОНОМИЈАТА

Откако Собранието пладнево ја констатираше оставката на Зоран Ставрески, пратениците отворија расправа за неговите (не)успеси и подвизи за овие 10 год ...
СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

Министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески кој денеска си поднесе оставка на функцијата  е е петтиот министер од најблиското опкружување на ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ