Таг: Зоран Ставрески

1 2 328 / 28 НАПИСИ
КИРИЛ МИНОСКИ ИЗГЛАСАН ЗА НОВ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА ПОМАЛКУ ДА ТРОШИ

КИРИЛ МИНОСКИ ИЗГЛАСАН ЗА НОВ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ОПОЗИЦИЈАТА ПОБАРА ПОМАЛКУ ДА ТРОШИ

Со 67 гласови „за“ и 19 „против“ Собранието попладнево го избра Кирил Миноски за нов министер за финансии. Тој доаѓа на местото на Зоран Ставрески кој ...
СТАВРЕСКИ ИСПРАТЕН ОД ОПОЗИЦИЈАТА СО ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА КАТАСТРОФА ВО ЕКОНОМИЈАТА

СТАВРЕСКИ ИСПРАТЕН ОД ОПОЗИЦИЈАТА СО ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА КАТАСТРОФА ВО ЕКОНОМИЈАТА

Откако Собранието пладнево ја констатираше оставката на Зоран Ставрески, пратениците отворија расправа за неговите (не)успеси и подвизи за овие 10 год ...
СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

Министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески кој денеска си поднесе оставка на функцијата  е е петтиот министер од најблиското опкружување на ...
СТАВРЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

СТАВРЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ПОТВРДИЈА ОД ВЛАДАТА

Министерот за финансии Зоран Ставрески си поднел оставка, потврдија од Владата за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Здравствените проблеми со кои се соочувам и сов ...
КАТИЦА ЈАНЕВА БАРА ПОМОШ ОД ЗОРАН СТАВРЕСКИ

КАТИЦА ЈАНЕВА БАРА ПОМОШ ОД ЗОРАН СТАВРЕСКИ

Специјалното јавно обвинителство СЈО побарало од министерот за финансии Зоран Ставрески да поведе дисциплинска постапка против директорот на Финансиск ...
СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

Големата свечена сала во Врховниот суд, која Владата им ја одзеде на врховните судии и на претседателката Лидија Неделкова, претседателот на Основниот ...
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
ЗА ДА МОЖЕ ГРУЕВСКИ ОД ПРАТЕНИК ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЌЕ МОРА ПАК ИЗБОРИ

ЗА ДА МОЖЕ ГРУЕВСКИ ОД ПРАТЕНИК ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЌЕ МОРА ПАК ИЗБОРИ

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, која е единствената партија што ќе се трка на парламентарните избори на петти јуни, нема да може веднаш да бид ...
1 2 328 / 28 НАПИСИ