Таг: Зоран Верушевски

1 2 323 / 23 НАПИСИ
СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

Кривичниот суд утрово го одложи рочиштето за случајот „Пуч“ поради, како што соопштија од судот, отсуство на еден поротник и го презакажа за 1 ноември ...
АПЕЛАЦИЈА: СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

АПЕЛАЦИЈА: СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „ПУЧ“ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Зоран Верушевски, повторно ќе седна ...
СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

СЈО БАРА МЕРКА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ ВО ПРЕДМЕТОТ „ТНТ“

Сите истраги и предистражни постапки што ги почна Специјалното обвинителство пред амнестијата на 56-те политичари и нивни помошници од страна на претс ...
1 2 323 / 23 НАПИСИ