Таг: Зоран Верушевски

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
ВЕРУШЕВСКИ СВРТЕ НОВА ПЛОЧА ВО „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“, НЕГИРА ДЕКА БИЛ ВКЛУЧЕН ВО ИЗНЕСУВАЊЕТО ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ ОД УБК И ДАВАЊЕТО НА СДСМ

ВЕРУШЕВСКИ СВРТЕ НОВА ПЛОЧА ВО „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“, НЕГИРА ДЕКА БИЛ ВКЛУЧЕН ВО ИЗНЕСУВАЊЕТО ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ ОД УБК И ДАВАЊЕТО НА СДСМ

Ексразузнавачот Зоран Верушевски, за кого разузнавачите од УБК Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски тврдеа дека нелегалните прислушувани разговори во У ...
ВЕРУШЕВСКИ НЕЈЌЕ ДА СВЕДОЧИ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ, НЕ ОДГОВАРА НИ НА СУДСКИТЕ ПОРАКИ ОСТАВЕНИ ВО ПОШТЕНСКОТО САНДАЧЕ

ВЕРУШЕВСКИ НЕЈЌЕ ДА СВЕДОЧИ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ, НЕ ОДГОВАРА НИ НА СУДСКИТЕ ПОРАКИ ОСТАВЕНИ ВО ПОШТЕНСКОТО САНДАЧЕ

Основниот суд Скопје 1 подолго време го бара ексразузнавачот Зоран Верушевски и не може да го најде ни на адресата на која живее, ни на работа во Влад ...
ВЕРУШЕВСКИ СО ЗАЕВ ВО ИЗРАЕЛ КАКО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

ВЕРУШЕВСКИ СО ЗАЕВ ВО ИЗРАЕЛ КАКО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

Поранешниот директор на УБК Зоран Верушевски е во владината делегација што го придружува премиерот Зоран Заев на официјалната посета на Израел. Од ...
КОГА СЛУШНАВ РАЗГОВОР МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, РЕКОВ ТОА МОРА ДА СЕ ЗАЧУВА, КАЖА ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ КОЈ ГИ ИЗНЕСЕ БОМБИТЕ ОД УБК

КОГА СЛУШНАВ РАЗГОВОР МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, РЕКОВ ТОА МОРА ДА СЕ ЗАЧУВА, КАЖА ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ КОЈ ГИ ИЗНЕСЕ БОМБИТЕ ОД УБК

Разузнавачот Ѓорѓи Лазаревски кој со колегата од Управата за безбедност и контраразузнавање Ѕвонко Костовски ги изнел „бомбите“ од УБК и му ги предал ...
ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Премиерот Зоран Заев и ексдиректорот на УБК Зоран Верушевски дојдоа да дадат исказ во Специјалното јавно обвинителство за случајот „Таргет“, кој се од ...
ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Стејт департментот во извештајот за човековите права и слободи за минатата година го нотира и мистериозниот случај на ексразузнавачот Ѕвонко Костовски ...
СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ ОБВИНЕТИТЕ И СЈО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ ОБВИНЕТИТЕ И СЈО, ВЕЛАТ ОД СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека судењето за случајот „Пуч“, кое денеска беше одложено по десетти пат, два пати е одложено поради судиите-поротници ...
„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

„СУДИЈКЕ, КАДЕ ВИ Е СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ“, ПРАША ОДБРАНАТА НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“

Судот повторно не го поканил сведокот Никола Груевски, експремиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ во случајот „Пуч“, што денеска се одложи на неопределено време ...
„ПУЧ“ ПАК ОДЛОЖЕН, ГРУЕВСКИ НЕПОКАНЕТ, СУДИЈКАТА ИЗБЕГА ОД КАТИЦА

„ПУЧ“ ПАК ОДЛОЖЕН, ГРУЕВСКИ НЕПОКАНЕТ, СУДИЈКАТА ИЗБЕГА ОД КАТИЦА

Овојпат поради немање безбедносни сертификати на двајца поротници, судијката Љубинка Башевска по десетти пат го одложи судскиот процес за случајот „Пу ...
СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ” ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА, ЈАНЕВА ГО ЧЕКА СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ

СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ” ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА, ЈАНЕВА ГО ЧЕКА СВЕДОКОТ ГРУЕВСКИ

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Зоран Верушевски, денеска повторно ќе седнат на обв ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ