Таг: Зоран Заев

1 153 154 155 156 157 1550 / 1562 НАПИСИ
ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

На претседателот Иванов законски му се овозможува да ја повлече одлуката за аболиција само за тие што тоа ќе го побараат од него. Ова е предвидено со ...
ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧНА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА САМА ПРОТИВ СЕБЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧНА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА САМА ПРОТИВ СЕБЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја почна изборната кампања, но не со митинзи, туку со директна комуникација со граѓаните, информираат за „Мета“ од владејачката пар ...
ДИК СЕ ОТКАЖА ОД ЖДРЕПКАТА ЗА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА САМО СО ВМРО-ДПМНЕ

ДИК СЕ ОТКАЖА ОД ЖДРЕПКАТА ЗА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА САМО СО ВМРО-ДПМНЕ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска одлучија да не прават ждрепка за утврдување на редоследот на листи на кандидати во гласачко ливч ...
ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИМА МЕСТО ЗА СИТЕ, ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ПАК ВО 6

Денес во Скопје во 18 часот пред зградата на Специјалното обвинитeлство (СЈО) во Скопје продолжуваат протестите што ги организира граѓанската иницијат ...
САД ПОВТОРНО ПОБАРАА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

САД ПОВТОРНО ПОБАРАА ОД ИВАНОВ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ АБОЛИЦИЈАТА

САД вчера повторно побара од претседателот Ѓорге Иванов да ја повлече аболицијата затоа што таа предизвикува загриженот за неможност за организирање в ...
ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

ЧОВЕК И ЧОВЕЧИЊА

  1 Не за џабе се рекло: Што еден будала може да расипе, сто паметни не можат да поправат. Македонија веќе втора недела е преплавена од ...
ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Политичката криза во Македонија се заострува додека продолжува обоената пролет низ центарот на главниот град и серијата антивладини протести, но и кон ...
СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА АКО НЕМА ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ И АКО СЕ ОТПОВИКА АБОЛИЦИЈАТА

СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА АКО НЕМА ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ И АКО СЕ ОТПОВИКА АБОЛИЦИЈАТА

СДСМ ќе оди на преговори во Виена само ако пред тоа се исполнат два услови: Претседателот Иванов да ја повлече одлуката за аболицијата и Собранието да ...
ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

ПРОТЕСТИТЕ ВО СКОПЈЕ, БИТОЛА И СТРУМИЦА ЗАВРШИЈА БЕЗ ИНЦИДЕНТИ

Протестите во Скопје, Битола и Струмица поминаа мирно. Демонстрантите кои во Скопје бараа оставка од претседателот Иванов, формирање експертска вла ...
ЗАЕВ СЕ ПРИДРУЖИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕТО, СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ИВАНОВ

ЗАЕВ СЕ ПРИДРУЖИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕТО, СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ИВАНОВ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва им се придружи на граѓаните пред Собранието што протестираат против одлуката на Иванов за аболиција на политичари и ...
1 153 154 155 156 157 1550 / 1562 НАПИСИ