ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Истражителот на Специјалното јавно обвинителство, кој беше приведен и брзо пуштен на слобода, фотографирал објект на поранешниот директор на Управата за безбедност и контразузнавање...

СЈО СИ ЗАМИНА ОД УБК, МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ГАРАНТИРА ДЕКА НЕМА НИШТО...

Тимот на Специјалното јавно обвинителство си замина од Управата за безбедност и контраразузнавање, откако доби уверување од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека...

ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГО ИЗБРКАЛ ИСТРАЖИТЕЛОТ НА СЈО

Директорот на УБК Владимир Атанасовски го избркал истражителот на СЈО додека специјалната обвинителка Катица Јанева била на интервју во Телевизија Телма, велат за САКАМДАКАЖАМ.МК извори...

КАТИЦА ЈАНЕВА СИ ГО ОСЛОБОДИ ИСТРАЖИТЕЛОТ ОД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева кажа дека приведениот истражител на СЈО бил неосновано задржан од полицијата. Таа, пред полициската станица „Беко“ во центар, каде...

КАТИЦА ЈАНЕВА ЌЕ ДАДЕ ИЗЈАВА ПРЕД „БЕКО“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва ќе дава изјава пред полициската станица „Беко“ во центар. Јанева, заедно со обвинителката Ленче Ристовска и истражители од нејзиниот тим...

ЈАНЕВА НАЈАВИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ СУДСКА НАРЕДБА ЗА ЧАВКОВ И...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе покрене кривични пријави против повеќе лица кои не постапувале по судските наредби и ја попречувале истрагата на истражителите...

СЈО ОДЗЕДЕ ДЕЛ ОД ПОДАТОЦИТЕ ОД УБК

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) одзеде дел од бараните податоци од Управата за безбедност и контраразузнавање, објави СЈО на својата веб страница. „Одземени се сите наредби...

НАРОДНАТА БАНКА ЈА ПУШТИ ВО ОПТЕК КОВАНАТА ПАРА „СВЕТИ НИКОЛА ЧУДОТВОРЕЦ“

Народната банка ја пушти во оптек кованата пара „свети Никола Чудотворец“ за колекционерски цели. Оваа кована пара е изработена од сребро, а цената на...

ТВИТЕР, РЕДИТ, САУНДКЛАУД И ДРУГИ САЈТОВИ ОНЕСПОСОБЕНИ ОД МАСИВЕН САЈБЕР НАПАД

Твитер, Редит, Спотифај и Саундлауд се дел од сајтовите погодени од масивниот сајбер напад денеска и нивните корисници се соочуваат со проблеми. Хакерскиот напад...

СЕЧА НА БОЛЕН КОСТЕН НА БОЕМСКА УЛИЦА ГИ ВОЗНЕМИРИ ЖИТЕЛИТЕ НА...

Купишта исечени гранки од утрово стојат на тротоарот на продолжението на Боемската улица во Дебар маало. Жителите, вознемирени дека почнува нова сеча на дрвјата,...
g.mihajlovski200x200

САКАМ ДА КАЖАМ

МИСТЕР ЕРИКСОН

Нарани кучета, не пипај копчета
1 Ако Гоце Делчев светот го разбирал како поле за културен натпревар меѓу народите, ВМРО на Никола Груевски ја сфатило Македонија како поле за...

БРЗАМ НА АВИОН

ДИЈАГНОЗА СВАРОВСКИ

НЕМА АЈВАР
Нераскажани приказни

СОНЧЕВИОТ ГРАД ИЗЕДЕ 9,5 МИЛИОНИ ЕВРА ДРЖАВНИ ПАРИ, А НИКАКО ДА...

Сончевиот град на периферијата на главниот град во атарот на селото Сопиште никако да види сонце. Неговата изградба почнува секој веќе токму 10 години,...

ЏОС СТОУН ВО СКОПЈЕ СНИМИ ВИДЕО СО ТАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Британската соул ѕвезда Џос Стоун, во Скопје сними видео со танчарите со Даунов синдром од танцовата трупа Дансерс јунајтед Македонија, кои се државни танцови...

СЛУШАЈ ТУКА – PODCAST