Таг: Доналд Трамп

1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ
ТРАМП ЈА ПРОДОЛЖИ ВАЖНОСТА НА ЦРНАТА ЛИСТА ЗА МАКЕДОНИЈА НА КОЈА ИМА 10 ЛИЦА

ТРАМП ЈА ПРОДОЛЖИ ВАЖНОСТА НА ЦРНАТА ЛИСТА ЗА МАКЕДОНИЈА НА КОЈА ИМА 10 ЛИЦА

Американскиот претседател Доналд Трамп побара од Конгресот да ја продолжи важноста на т.н. „закана по националните интереси на САД“ од регионот на Зап ...
РУСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ВЛИЈААТ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ПОТВРДИ АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР

РУСКИ ХАКЕРИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ВЛИЈААТ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ПОТВРДИ АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР

Функционер на американското министерство за внатрешна безбедност кажа дека 21 од 50-те држави биле цел на руски хакери во неделите пред ноемвриските п ...
ИНТЕРНЕТ ФИЛТЕР ГО ЗАМЕНУВА ТРАМП СО МАЧИЊА

ИНТЕРНЕТ ФИЛТЕР ГО ЗАМЕНУВА ТРАМП СО МАЧИЊА

Најдоброто место да се бара прибежиште од огромниот наплив на вести за американскиот претседател Доналд Трамп не е пуст остров или пештера, туку самио ...
РОДМАН МУ ПОДАРИ КНИГА ОД ТРАМП НА КИМ ЏОНГ УН

РОДМАН МУ ПОДАРИ КНИГА ОД ТРАМП НА КИМ ЏОНГ УН

Денис Родман испрати порака од претседателот на САД Доналд Трамп до Северна Кореја - на некој начин. Денеска, поранешниот НБА играч му даде копија ...
ТРАМП Е СРЕЌЕН ШТО ОДАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, ВЕЛИ ДЕНИС РОДМАН

ТРАМП Е СРЕЌЕН ШТО ОДАМ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, ВЕЛИ ДЕНИС РОДМАН

Поранешниот НБА кошаркар Денис Родман кажа дека „само се обидува да отвори врата“ со одењето во Северна Кореја во неговата прва посета откако Доналд Т ...
КОМИ ВЕРУВА ДЕКА ТРАМП ГО СМЕНИЛ ПОРАДИ ИСТРАГАТА НА ФБИ ЗА РУСКОТО МЕШАЊЕ ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД

КОМИ ВЕРУВА ДЕКА ТРАМП ГО СМЕНИЛ ПОРАДИ ИСТРАГАТА НА ФБИ ЗА РУСКОТО МЕШАЊЕ ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО САД

Поранешниот директор на Федералното истражно биро на САД (ФБИ), кој беше отпуштен од претседателот Трамп, изјави дека нема сомнежи оти Русија се мешал ...
ПРЕД ДА ГО ОТПУШТИ, ТРАМП БАРАЛ ОД ДИРЕКТОРОТ НА ФБИ ЛОЈАЛНОСТ КОН НЕГО И ДА ЈА ПРЕКИНЕ ИСТРАГАТА ЗА РУСКОТО ВЛИЈАНИЕ НА ИЗБОРИТЕ

ПРЕД ДА ГО ОТПУШТИ, ТРАМП БАРАЛ ОД ДИРЕКТОРОТ НА ФБИ ЛОЈАЛНОСТ КОН НЕГО И ДА ЈА ПРЕКИНЕ ИСТРАГАТА ЗА РУСКОТО ВЛИЈАНИЕ НА ИЗБОРИТЕ

Поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми во четврток ќе сведочи пред Конгресот дека претседателот Доналд Трамп му кажал на една вечера: „Очекувам лојалн ...
ТРАМП ГО НОМИНИРАШЕ АДВОКАТОТ КРИСТОФЕР РЕЈ ЗА ДИРЕКТОР НА ФБИ

ТРАМП ГО НОМИНИРАШЕ АДВОКАТОТ КРИСТОФЕР РЕЈ ЗА ДИРЕКТОР НА ФБИ

Претседателот на САД Доналд Трамп преку Твитер соопшти дека го номинира адвокатот Кристофер Реј за нов директор на ФБИ. Местото е испразнето послед ...
ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ НАШАТА МАЈКА ЗЕМЈА ОД КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ, ПОВИКА МЕРКЕЛ

ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ НАШАТА МАЈКА ЗЕМЈА ОД КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ, ПОВИКА МЕРКЕЛ

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ги повика светските лидери да работат заедно за да ја заштита „нашата Мајка Земја“ од климатските промени ...
ДА ЈА НАПРАВИМЕ ПОВТОРНО ВЕЛИКА НАШАТА ПЛАНЕТА, МУ ВРАТИ МАКРОН НА ТРАМП, КОЈ ГИ ПОВЛЕЧЕ САД ОД КЛИМАТСКИОТ ДОГОВОР

ДА ЈА НАПРАВИМЕ ПОВТОРНО ВЕЛИКА НАШАТА ПЛАНЕТА, МУ ВРАТИ МАКРОН НА ТРАМП, КОЈ ГИ ПОВЛЕЧЕ САД ОД КЛИМАТСКИОТ ДОГОВОР

  Во телевизиско обраќање, претседателот на Франција Емануел Макрон отфрли каква било можност за нови преговори, откако вчера претседателот До ...
1 2 3 11 10 / 108 НАПИСИ