Категорија: Дописна мрежа

1 312 313 314 315 316 429 3140 / 4286 НАПИСИ
РЕК БИТОЛА СПРЕМА ДЕСУЛФУРИЗАЦИЈА ЗА ПОМАЛО ЗАГАДУВАЊЕ

РЕК БИТОЛА СПРЕМА ДЕСУЛФУРИЗАЦИЈА ЗА ПОМАЛО ЗАГАДУВАЊЕ

Енергетскиот стожер во Македонија, РЕК „Битола“ кој е причинител на големо загадување на животната средина во Битолско, се подготвува да почне процес ...
ОПШТИНА ЈЕГУНОВЦЕ РЕКОРДЕР ПО БРОЈОТ НА ЛИЦА ШТО ЌЕ ГЛАСААТ ВО САБОТА

ОПШТИНА ЈЕГУНОВЦЕ РЕКОРДЕР ПО БРОЈОТ НА ЛИЦА ШТО ЌЕ ГЛАСААТ ВО САБОТА

Општина Јегуновце станува рекордер во Долно Полошкиот Регион по болни и изнемоштени лица кои ќе го искористат своето право да гласаат во сабота. Во пр ...
БРОЈОТ НА ИЗНЕМОШТЕНИ ГЛАСАЧИ ПОРАСНА ЗА 50 МЕЃУ ДВАТА КРУГА ВО ШТИП

БРОЈОТ НА ИЗНЕМОШТЕНИ ГЛАСАЧИ ПОРАСНА ЗА 50 МЕЃУ ДВАТА КРУГА ВО ШТИП

Во вториот изборен круг на локалните избори во Штип ќе гласаат дополнителни 50 болни и немоќни лица во споредба со првиот круг, кога гласале 88-мина. ...
РЕШАВАЊЕ НА ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ И СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВО СКОПЈЕ ПРВ ПРИОРИТЕТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

РЕШАВАЊЕ НА ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ И СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВО СКОПЈЕ ПРВ ПРИОРИТЕТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

Новиот градоначалник на Скопје Петре Шилегов денеска ја презеде функцијата од претходникот Коце Трајановски и рече дека од утре започнува да работи за ...
ТАЛЕСКИ СО ЦРВЕН ТЕПИХ ЈА ПРЕЧЕКА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА 

ТАЛЕСКИ СО ЦРВЕН ТЕПИХ ЈА ПРЕЧЕКА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НАТАША ПЕТРОВСКА 

Со црвен тепих Општина Битола денес ја дочека новата градоначалничка Наташа Петровска. На тепихот ја поздрави досегашниот шеф на градоначалничкиот каб ...
ТЕТОВСКАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ДВА ДЕНА Е СО НЕПРИЈАТЕН ВКУС, ПРЕПОРАКА ДА СЕ ПИЕ ФЛАШИРАНА

ТЕТОВСКАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ДВА ДЕНА Е СО НЕПРИЈАТЕН ВКУС, ПРЕПОРАКА ДА СЕ ПИЕ ФЛАШИРАНА

Дали водата за пиење во Тетово е исправна за пиење или не, е дилемата која веќе два дена ги мачи тетовци, оти од вчера водата од градскиот водовод е с ...
ИЗГРАДБАТА НА СПОМЕНИК НА ПАДНАТИТЕ ЛЕШОЧАНИ ГИ СКАРА СЕЛАНИТЕ И УПРАВИТЕЛСТВОТО НА ЛЕШОЧКИОТ МАНАСТИР

ИЗГРАДБАТА НА СПОМЕНИК НА ПАДНАТИТЕ ЛЕШОЧАНИ ГИ СКАРА СЕЛАНИТЕ И УПРАВИТЕЛСТВОТО НА ЛЕШОЧКИОТ МАНАСТИР

  Една иницијатива на дел од жителите на Лешок за изградба на споменик ги скара лешочани со настојателството на Лешочкиот манастир. Неодамна, ...
ЗАГАДУВАЊЕТО НА РЕКАТА ТОПОЛКА Е ОД ФАБРИКАТА ЗА ВАР КАЈ ПРЕВАЛЕЦ, ПРОДОЛЖЕНА ЗАБРАНАТА ЗА РАБОТА

ЗАГАДУВАЊЕТО НА РЕКАТА ТОПОЛКА Е ОД ФАБРИКАТА ЗА ВАР КАЈ ПРЕВАЛЕЦ, ПРОДОЛЖЕНА ЗАБРАНАТА ЗА РАБОТА

Три седмици по усната забрана за работа на каменоломот и варница Превалец-Технопавер кај Велес, реката Тополка е чиста и бистра. Државниот инспекторат ...
ВЛАДИКА АГАТАНГЕЛ НАПЛАЌА ПО 500 ДЕНАРИ ЗА СЛИКАЊЕ ВО ЦРКВА, ВЕЛЕШКИТЕ ФОТОГРАФИ СЕ ЛУТАТ, НО ПЛАЌААТ

ВЛАДИКА АГАТАНГЕЛ НАПЛАЌА ПО 500 ДЕНАРИ ЗА СЛИКАЊЕ ВО ЦРКВА, ВЕЛЕШКИТЕ ФОТОГРАФИ СЕ ЛУТАТ, НО ПЛАЌААТ

Велешките фотографи мора да плаќаат по  500 денари за секое снимање на свадба и крштавка која се одржува во црквите во Велес, дел од Повардарската Епа ...
СЕ РАСПАЃА ПРИЛЕПСКИОТ ТЕАТАР, ОПАСНО Е ЗА АКТЕРИТЕ И ПУБЛИКАТА

СЕ РАСПАЃА ПРИЛЕПСКИОТ ТЕАТАР, ОПАСНО Е ЗА АКТЕРИТЕ И ПУБЛИКАТА

Прилепскиот ансамбл, којшто измините неколку години освојува врвни награди на театарските фестивали во земјава и странство, твори во тешки услови под ...
1 312 313 314 315 316 429 3140 / 4286 НАПИСИ