Категорија: Дописна мрежа

1 313 314 315 316 317 432 3150 / 4314 НАПИСИ
ЕДИНСТВЕНИОТ ПРЕЖИВЕАН БОРЕЦ ОД НОБ СЕ ПЛАШИ ДЕКА НЕМА ДА ДОЖИВЕЕ СПОМЕНИК НА СОБОРЦИТЕ ВО КАВАДАРЦИ

ЕДИНСТВЕНИОТ ПРЕЖИВЕАН БОРЕЦ ОД НОБ СЕ ПЛАШИ ДЕКА НЕМА ДА ДОЖИВЕЕ СПОМЕНИК НА СОБОРЦИТЕ ВО КАВАДАРЦИ

Единствениот преживеан борец од НОБ, 95- годишниот Атанас Златев, се плаши дека нема да дочека Кавадарци да изгради споменик на Диме Туриманџов - Горс ...
ПОДРАЧНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА БЕЗ ОГРЕВНО ДРВО ОТИ НИКОЈ НЕ СЕ ЈАВИЛ НА ОГЛАСИТЕ

ПОДРАЧНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА БЕЗ ОГРЕВНО ДРВО ОТИ НИКОЈ НЕ СЕ ЈАВИЛ НА ОГЛАСИТЕ

Дел од подрачните основни училишта во Струмица заедно со централните кои се наоѓаат по населените места во општината и понатаму се без огревно дрво. Р ...
ОСУМ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА КУМАНОВЕЦ КОЈ ГО УБИЛ ДРУГАРОТ И ПОТОА ГО ФРЛИЛ ВО БУНАР

ОСУМ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА КУМАНОВЕЦ КОЈ ГО УБИЛ ДРУГАРОТ И ПОТОА ГО ФРЛИЛ ВО БУНАР

Кривичниот совет од Основниот суд Куманово го осуди на 8 години затвор со неправосилна пресуда Даниел Д.(30), кој го убил Бојан Илиевски (31), а потоа ...
ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО СПАСУВА ГРАДОТ ОД ЉАНГАЧИ

ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ ГО СПАСУВА ГРАДОТ ОД ЉАНГАЧИ

Новиот градоначалник на Охрид, Јован Стојановски, во своето прво официјално обраќање од оваа функција кажа дека заедно со здружението „Анималија” ќе г ...
БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ВО ЕДЕН ДЕН ЌЕ ГИ ПРОМЕНИ СИТЕ УПРАВНИ ОДБОРИ

БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ВО ЕДЕН ДЕН ЌЕ ГИ ПРОМЕНИ СИТЕ УПРАВНИ ОДБОРИ

Рекордни 54 точки се поставени на дневен ред на втората седница на Советот на Општина Битола за в среда. Советот се формираше пред една недела. Во ...
НОВИОТ ПАТ ШТИП – КОЧАНИ ЌЕ МИНУВА ПОКРАЈ РАНОХРИСТИЈАНСКИ АРХЕОЛОШКИ ЛОКАЛИТЕТИ

НОВИОТ ПАТ ШТИП – КОЧАНИ ЌЕ МИНУВА ПОКРАЈ РАНОХРИСТИЈАНСКИ АРХЕОЛОШКИ ЛОКАЛИТЕТИ

Штипските археолози од Заводот и Mузеј во близина на штипското село Чардаклија, каде во тек е трасирањето на новиот еспресен пат Штип - Кочани, за кра ...
ЗАЕВ СО МОТОР НА 4 ТРКАЛА ДОЈДЕ НА НАРОДЕН СОБИР ВО ВАРВАРИЦА

ЗАЕВ СО МОТОР НА 4 ТРКАЛА ДОЈДЕ НА НАРОДЕН СОБИР ВО ВАРВАРИЦА

Премиерот Зоран Заев, кој е член на мото клубот АТВ Струмица, денеска со моторцикл на 4 тркала дојде во иселеното село Варварица во Општина Василево, ...
МОТОРЏИЈА ОД БИТОЛА ЗАГИНА, А ДРУГ Е ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ЃАВАТО

МОТОРЏИЈА ОД БИТОЛА ЗАГИНА, А ДРУГ Е ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ЃАВАТО

36-годишниот моторџија Б. А. загина, а друг моторџија е повреден при тешка сообраќајна несреќа на два мотора која се случи денес околу 14,50 часот на ...
ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКАТА КОМИСИЈА ЗАОКРУЖИЛЕ КАНДИДАТ СПРОТИВНО НА ВОЛЈАТА НА ГЛАСАЧОТ

ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКАТА КОМИСИЈА ЗАОКРУЖИЛЕ КАНДИДАТ СПРОТИВНО НА ВОЛЈАТА НА ГЛАСАЧОТ

Вчера, во полициското одделение во гостиварскот село Галате било пријавена злоупотреба на избирачкото право од членови на изборна комисија. Како што с ...
ДЕМОЛИРАНА УРБАНАТА ОПРЕМА НА БИТОЛСКОТО ШЕТАЛИШТЕ

ДЕМОЛИРАНА УРБАНАТА ОПРЕМА НА БИТОЛСКОТО ШЕТАЛИШТЕ

Вандали најверојатно доцна во ноќта ја демолирале урбаната опрема која го украсува битолското шеталиште. Превртиле и уништиле повеќе жардиниери ...
1 313 314 315 316 317 432 3150 / 4314 НАПИСИ