Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 103 104 105 106 107 132 1050 / 1315 НАПИСИ
ПАБЛО НЕРУДА НЕ УМРЕЛ ОД РАК КАКО ШТО Е ОФИЦИЈАЛНАТА ВЕРЗИЈА, УТВРДИ ЕКСПЕРТСКИ ТИМ И ЈА ПРОДЛАБОЧИ МИСТЕРИЈАТА

ПАБЛО НЕРУДА НЕ УМРЕЛ ОД РАК КАКО ШТО Е ОФИЦИЈАЛНАТА ВЕРЗИЈА, УТВРДИ ЕКСПЕРТСКИ ТИМ И ЈА ПРОДЛАБОЧИ МИСТЕРИЈАТА

Меѓународен тим од научници утврди дека чилеанскиот поет Пабло Неруда не умрел од рак или од неисхранетост, отфрлајќи ја официјалната причина за смртт ...
ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

ТАЈНАТА СОБА ВО КАБИНЕТОТ НА ЕКСПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ МИСТЕРИЈА ВО ВЛАДАТА И 5 МЕСЕЦИ ПО ПАДОТ НА ВМРО

Во Владата на Република Македонија постои тајна соба во кабинетот на поранешниот премиер Емил Димитриев, која е мистерија за актуелната власт и пет ме ...
АВТОРОТ НА АНТОЛОГИСКАТА ПЕСНА „АКО ОДАМ ВО БИТОЛА“ ПРЕСКОКНАТ ЗА НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО „4 НОЕМВРИ“

АВТОРОТ НА АНТОЛОГИСКАТА ПЕСНА „АКО ОДАМ ВО БИТОЛА“ ПРЕСКОКНАТ ЗА НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО „4 НОЕМВРИ“

Битолски композитор Петар Георгиев-Калица, кој ја напиша антологиската песна „Ако одам во Битола“ и многу други бесмртни хитови и серенади, испадна од ...
ПОТВРДЕН ФЕНОМЕНОТ НА ВЕТРОБРАНСКО СТАКЛО, БРОЈОТ НА ИНСЕКТИ Е ДРАМАТИЧНО НАМАЛЕН

ПОТВРДЕН ФЕНОМЕНОТ НА ВЕТРОБРАНСКО СТАКЛО, БРОЈОТ НА ИНСЕКТИ Е ДРАМАТИЧНО НАМАЛЕН

Феноменот на ветробранско стакло сега и официјално е потврден. Научниците долго време се сомневаа дека бројот на летечки инсекти се намалува и сега д ...
ТАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА БРОНЗЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКИ НАТПРЕВАР ВО ДАНСКА

ТАНЧАРИТЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ ОД МАКЕДОНИЈА ОСВОИЈА БРОНЗЕН МЕДАЛ НА СВЕТСКИ НАТПРЕВАР ВО ДАНСКА

Танчарите со Даунов синдром од танцовото студио „Дансерс јунајтед МК“ вчера освоија трето место на Светското првенство во модерни танци, што се од ...
ПОЛИЦИЈАТА НАТЕПА ПОПОВИ И ВЕРНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ПРЕКИНАТ ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА ВО СОЛУН

ПОЛИЦИЈАТА НАТЕПА ПОПОВИ И ВЕРНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ПРЕКИНАТ ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА ВО СОЛУН

Грчката полиција била принудена да употреби палки за да спречи попови, монаси и верници во обидот насилно да влезат во театар и да прекинат претстава, ...
СКОПСКИОТ МОДЕН ВИКЕНД СО ПОДДРШКА ЗА ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ

СКОПСКИОТ МОДЕН ВИКЕНД СО ПОДДРШКА ЗА ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ

„Stopthetraffik“ е мотото на годинашното 16 издание на Моден викенд Скопје, кој ќе се одржува од 22 до 25 октомври во хотелот „Мериот“. Ќе има 14 реви ...
ЛИДЕРОТ НА БРИТАНСКИТЕ НЕОНАЦИСТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОТКАКО ОТКРИ ДЕКА Е ГЕЈ И ЕВРЕИН

ЛИДЕРОТ НА БРИТАНСКИТЕ НЕОНАЦИСТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОТКАКО ОТКРИ ДЕКА Е ГЕЈ И ЕВРЕИН

Лидерот на британските неонацисти се повлече од организацијата Национален фронт и се откажа од своите десничарски убедувања, откако јавно обелодени де ...
МИСЛАМ ДЕКА СИ АЛБАНОФОБ

МИСЛАМ ДЕКА СИ АЛБАНОФОБ

„На 12 април, 2012 на Велики четврток пред Велигден, телата на четворица тинејџери беа откриени близу езеро во предградието на Скопје. Инцидентот теме ...
АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР НАПЛАЌАЛ ЗА ПАРКИНГ МЕСТА СО СЕКС

АМЕРИКАНСКИ ФУНКЦИОНЕР НАПЛАЌАЛ ЗА ПАРКИНГ МЕСТА СО СЕКС

Заменик директорот на Американските маршали им наплатил на неколку жени со секс за да може да се паркираат на поубави места пред зградата на владината ...
1 103 104 105 106 107 132 1050 / 1315 НАПИСИ