Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 177 178 179 180 181 185 1790 / 1842 НАПИСИ
НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

Џастин Бибер, Колдплеј и Кејти Пери ќе се придружат на добротворниот концерт на Аријана Гранде што ќе се одржи в недела во Манчестер, помалку од две н ...
СРЕЌА Е ЗА ЕДНА УМЕТНОСТ ДА ИМА ЧОВЕК КАКО ДИМИТРИЕ РУЛИ ОСМАНЛИ  – 90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕР НА МАКЕДОНСКИ ФИЛМ

СРЕЌА Е ЗА ЕДНА УМЕТНОСТ ДА ИМА ЧОВЕК КАКО ДИМИТРИЕ РУЛИ ОСМАНЛИ  – 90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕР НА МАКЕДОНСКИ ФИЛМ

Кинотеката на Македонија вчера на скромен начин ја одбележа 90-годишнината од раѓањето на еден од доајените на македонскиот филм, театар, педагогија, ...
МЕЛАНИЈА ТРАМП НОСЕШЕ ДИЗАЈНЕРСКО ПАЛТО ШТО ЧИНИ 51.000 ДОЛАРИ

МЕЛАНИЈА ТРАМП НОСЕШЕ ДИЗАЈНЕРСКО ПАЛТО ШТО ЧИНИ 51.000 ДОЛАРИ

Меланија Трамп во Сицилија носеше во шарено палто со цветни апликации на Долче и Габана што се продава за 51.000 долари. Експлозијата од бои на аме ...
АРИЈАНА ГРАНДЕ НАЈАВИ ДОБРОТВОРЕН КОНЦЕРТ ВО МАНЧЕСТЕР ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ПОНЕДЕЛНИКОТ

АРИЈАНА ГРАНДЕ НАЈАВИ ДОБРОТВОРЕН КОНЦЕРТ ВО МАНЧЕСТЕР ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ПОНЕДЕЛНИКОТ

Аријана Гранде вети дека ќе се врати во Манчестер по терористичкиот напад од понеделникот за да помине време со нејзините фанови и да одржи добротворе ...
ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

ЉУБОЈНА НА ОФФ ФЕСТ СЕ ПОКЛОНИ НА ТЕТКА ВАЊА

Првата вечер на 16. „Офф фест“ беше посветена на музичкиот балкански котел во кој Истокот и Западот вријат, а протагонисти беа, т.н крал на севдахот, ...
ПИВАРА СКОПЈЕ ЕДУЦИРАШЕ НАД 17.000 ОСНОВЦИ ЗА БЕЗБЕДНИ И ЗДРАВИ ШКОЛСКИ ДЕНОВИ

ПИВАРА СКОПЈЕ ЕДУЦИРАШЕ НАД 17.000 ОСНОВЦИ ЗА БЕЗБЕДНИ И ЗДРАВИ ШКОЛСКИ ДЕНОВИ

Пивара Скопје и годинава го реализираше едукативниот проект на теми поврзaни со здравјето и безбедноста, наменет за учениците од четврто одделение и о ...
СУМ СИ ГИ ЗАБОРАВИЛ ДЕЛАТА И НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ИМАМ ВОЛКУ ПРИЈАТЕЛИ, ГО ПРОСЛАВИ 90. РОДЕНДЕН СКУЛПТОРОТ МИТРИЌЕСКИ ВО МАНУ

СУМ СИ ГИ ЗАБОРАВИЛ ДЕЛАТА И НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ИМАМ ВОЛКУ ПРИЈАТЕЛИ, ГО ПРОСЛАВИ 90. РОДЕНДЕН СКУЛПТОРОТ МИТРИЌЕСКИ ВО МАНУ

Академик Боро Митриќески-Митрич со своите 90 години ја насмеа и ја стопли публиката која во голем број дојде на неговата изложба во Ликовниот салон на ...
АРИЈАНА ГРАНДЕ ЈА ОТКАЖA ЕВРОПСКАТА ТУРНЕЈА ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО МАНЧЕСТЕР

АРИЈАНА ГРАНДЕ ЈА ОТКАЖA ЕВРОПСКАТА ТУРНЕЈА ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО МАНЧЕСТЕР

Аријана Гранде била многу потресена по експлозијата на нејзиниот настап во Манчестер во понеделникот по која загинаа 22 лица и 59 беа повредени. Амер ...
СЕ ПРОДАВА ПРИВАТНИОТ АВИОН НА ЕЛВИС ПРИСЛИ ЗА 2 ДО 3.5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

СЕ ПРОДАВА ПРИВАТНИОТ АВИОН НА ЕЛВИС ПРИСЛИ ЗА 2 ДО 3.5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Приватниот авион на рок легендата Елвис Присли е ставен на аукција на пистата во Њу Мексико каде што е паркиран веќе 30 години. Црвениот Локид Џетс ...
НИКОЛ КИДМАН Е КРАЛИЦА НА КАН СО 4 ФИЛМОВИ НА КРОАЗЕТА

НИКОЛ КИДМАН Е КРАЛИЦА НА КАН СО 4 ФИЛМОВИ НА КРОАЗЕТА

Отворајќи ново поглавје во својата веќе голема кариера, Никол Кидман донесе четири проекти во Кан оваа година, со што е речиси насекаде на фестивалот ...
1 177 178 179 180 181 185 1790 / 1842 НАПИСИ