Категорија: Makедонија

1 1.021 1.022 1.023 1.024 1.025 10230 / 10243 НАПИСИ
АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

Скопје, 22 март, 2016 - (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Сите поканети гости се појавија на конференцијата на тема „Ефективна борба против корупцијата на високо ни ...
НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВО ЕКСПЛОЗИИТЕ ВО БРИСЕЛ

Брисел, 22 март, 2016 - (META) Серија експлозии од утринава се случија во Брисел, Белгија, во кои, според последните информации, најмалку 17 лица заги ...
ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

ЛАУРА КОВЕСИ: КАТИЦЕ, НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈ!

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Романската специјална обвинителка Лаура Кодрута Ковеси денеска и порачала на специјалната обвинителка Катица ...
УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

УНИЦЕФ: ЕДНА ТРЕТИНА ОД ЈАВНОСТА НЕ ПРИФАЌА ЛИЦЕ СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 - (META) Повеќе од една третина од јавноста (36 проценти) не прифаќа дете со Даунов синдром да живее во исто соседство со нив. С ...
ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

Скопје, 21 март, 2016 (МЕТА) - Ова е прв случај во овие 25 години од независна Македонија, едно избрано или именувано лице да не се појави и да не обр ...
ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - По очите на дрвјата во Дебар Маало и ајкулите во Вардар, на неколку локации во општина Аеродром беа поставен ...
ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016, (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Државниот јавен обвинител Марко Зврлевски сепак ќе присуствува на утрешната конференцијата за антикорупција ...
КАНАЃАНКАТА МАРГАРЕТ ЕТВУД Е ДОБИТНИК НА “„ЗЛАТНИОТ ВЕНЕЦ“

КАНАЃАНКАТА МАРГАРЕТ ЕТВУД Е ДОБИТНИК НА “„ЗЛАТНИОТ ВЕНЕЦ“

Скопје, 21 март,2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) Канаѓанката Маргарет Етвуд е добитник на “Златниот венец“ на Струшките вечери на поезијата за оваа година, сооп ...
ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе ја избегне средбата со романската главна обвинителка во Националниот ди ...
СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА РАСПРАВА ПО ИЗВЕШТАЈОТ

СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА РАСПРАВА ПО ИЗВЕШТАЈОТ

Скопје, 21 март, 2016 - (META) Почна и речиси во исто време заврши седницата во салата 4 во Собранието на Република Македонија, каде Комисијата за пол ...
1 1.021 1.022 1.023 1.024 1.025 10230 / 10243 НАПИСИ