Категорија: Makедонија

1 746 747 748 749 750 753 7480 / 7524 НАПИСИ
САД СЕ ЧУДАТ ЗОШТО СЕ БРЗА СО ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

САД СЕ ЧУДАТ ЗОШТО СЕ БРЗА СО ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА КРИВИЧНА ПОСТАПКА

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Американската амбасада е изненадена од брзината и од опсегот на конкретните измени на Законот за кривична по ...
ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК)- Обвинителката Ленче Ристоска, на денешната прес конференција, истакна дека фалсификуваните службени дописи на ...
ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Oпремата и системите за следење на комуникации освен што биле уништени во преса, морале да се стават и во др ...
ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска ги повика засегнатите поединци за кои на социјалните мрежи се ...
СЈО СОМНИЧИ ДВАЈЦА НАЧАЛНИЦИ НА УБК И ЕКСМИНИСТЕРКАТА НА МВР ЗА УНИШТУВАЊЕ НА СРЕДСТВАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

СЈО СОМНИЧИ ДВАЈЦА НАЧАЛНИЦИ НА УБК И ЕКСМИНИСТЕРКАТА НА МВР ЗА УНИШТУВАЊЕ НА СРЕДСТВАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Скопје, 30  март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК)  Двајца началници од УБК и ексминистерката на МВР се осомничени дека во првата половина на 2015, уништиле сре ...
АЛ ДИ МЕОЛА СО НАЈАВА ЗА КОНЦЕРТ ВО ОХРИД

АЛ ДИ МЕОЛА СО НАЈАВА ЗА КОНЦЕРТ ВО ОХРИД

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Ал Ди Меола, еден од најголемите светски гитарски легенди на 13 август ќе има концерт во Охрид. Како што е о ...
СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО БАРА ОД ПОЛИЦИЈАТА ДА ОБЕЗБЕДИ СЛУЖБЕНИК НА УБК ЗА РАСПИТ

СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО БАРА ОД ПОЛИЦИЈАТА ДА ОБЕЗБЕДИ СЛУЖБЕНИК НА УБК ЗА РАСПИТ

Скопје, 29 март, 2016 - Специјалното обвинителство побарало од судија на претходна постапка да издаде наредба за претрес во домот на едно лице вработе ...
ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

Скопје, 29 март, 2016 (META) - Видео-инсертите и текстовите од новинарските прилози за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011 година, исчезнаа од ин ...
СЈО: КОЈ НЕ САКА СО УБАВО, ЌЕ МОРА СО СИЛА

СЈО: КОЈ НЕ САКА СО УБАВО, ЌЕ МОРА СО СИЛА

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ) - Специјалното обвинителство уште еднаш ги повика сите државни институции да соработуваат за да не се доведуваат ...
ОМБУДСМАНОТ ПОВЕЛ РЕКОРДНИ 5.360 ПОСТАПКИ ЗА ПОПЛАКИ ОД ГРАЃАНИ

ОМБУДСМАНОТ ПОВЕЛ РЕКОРДНИ 5.360 ПОСТАПКИ ЗА ПОПЛАКИ ОД ГРАЃАНИ

Скопје, 28 март (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Масовно и досега невидено прекршување на човековите права и слободи во Македонија констатира Народниот правобранит ...
1 746 747 748 749 750 753 7480 / 7524 НАПИСИ