Категорија: Спортски приказни

1 75 76 77 78 79 85 770 / 848 НАПИСИ
ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

Ѕвездата на велосипедизмот Марк Бомонт, најпознат по обиколувањето на светот за 194 дена во 2008 година, ќе се обиде да го надмине својот праг на издр ...
ПАНДЕВ ЌЕ ГИ СЛЕДИ СВОИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО САТЕЛИТСКИ УРЕДИ

ПАНДЕВ ЌЕ ГИ СЛЕДИ СВОИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО САТЕЛИТСКИ УРЕДИ

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на второлигашот „ Академија Пандев“ набави 24 парчиња ГПС систем-уреди со кои ќе ја сл ...
ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

Лионел Меси нема да може да настапи на следните четири квалификациски натпревари на Аргентина за Светското првенство во Русија, почнувајќи со денешнио ...
БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

Освојувачот на две сребрени медали од Зимската специјална олимпијада во Австрија Бојан Трајковски денеска се врати во Скопје. Трајковски, кој во Австр ...
И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

И СТАДИОНОТ СО ПРИВРЕМЕНА РЕФЕРЕНЦА „ТЕЛЕКОМ АРЕНА“

Официјалното име на најголемиот стадион во Македонија останува „Филип Втори“, но за комерцијална употреба името ќе биде „Телеком арена“, вели Цветко Г ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД МАЈАМИ ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА НА ДЕСНИОТ ЛАКТ

ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД МАЈАМИ ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА НА ДЕСНИОТ ЛАКТ

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ се повлече од претстојниот турнир „Мајами Опен“ поради долготрајната повреда на десниот лакт. Во соопштението шт ...
БОЈАН ТРАЈКОВСКИ ОСВОИ СРЕБРО ВО СУПЕРВЕЛЕСЛАЛОМ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АВСТРИЈА

БОЈАН ТРАЈКОВСКИ ОСВОИ СРЕБРО ВО СУПЕРВЕЛЕСЛАЛОМ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АВСТРИЈА

Македонскиот скијач Бојан Трајковски освои сребрен медал на Зимските олимпски игри на Специјална олимпијада во Австрија во дисциплината супервелеслало ...
МАКЕДОНИЈА ПАДНА НАЈНИСКО НА ФИФА ЛИСТАТА, СЕГА И ЗАД КОСОВО

МАКЕДОНИЈА ПАДНА НАЈНИСКО НА ФИФА ЛИСТАТА, СЕГА И ЗАД КОСОВО

Македонската фудбалска репрезентација месецов падна на 166. место на ранг листата на ФИФА, што е најлош пласман од нејзиното вклучување на листата во ...
ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН ЧАБИ АЛОНСО ЌЕ СЕ ПЕНЗИОНИРА НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

35-годишниот фудбалер на Баерн Минхен Чаби Алонсо, светски и европски првак со Шпанија, изјави дека наскоро ќе ја заврши спортската кариера. „Верув ...
СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

СКИ ИНСТРУКОР СЕ НАБИ НА ГРАНКА

Нети Хагуд, 29-годишен ски инструктор во зимското одморалиште „Џексон Хол Маунтин“ во Вајоминг, САД, е скијачот со најнеобичната повреда во историјата ...
1 75 76 77 78 79 85 770 / 848 НАПИСИ