НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИ

    НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА СЕ ПОТРОШЕНИ ЗА ЕКРАНИ НА БАРОКНИТЕ ЗГРАДИСпоред податоците објавени на Бирото за јавни набавки, екранот на палатата АСНОМ, зад зградата во која е сместен Уставниот суд, се потрошени повеќе од пола милион евра. Околу 520.000 евра чинел екранот, а за надзор на монтирањето, за што беше распишан посебен оглас, потрошени се 2.000 евра (Фото: СДК.МК)

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира