НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈА

    НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈАВетерот достигнува повремено брзина и над 80 киломери на час, велат од УХМР. (Фото: СДК.МК)

    Невреме со пороен дожд, грмотевици, силен ветер, а на места и град го зафати околу пладне Скопје. Улиците се поплавени, има паднати дрвја и расфрлани гранки. Граѓани се жалат дека им враќа канализацијата.

    Ветерот достигнува повремено брзина и над 80 киломери на час, велат од УХМР. Попладне нестабилното време ќе го зафати источниот дел од земјата со поинтензивни врнежи, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира