ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОР ВО КУМАНОВО, ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЦЕЛОТО ОДДЕЛЕНИЕ

    ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОР ВО КУМАНОВО, ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЦЕЛОТО ОДДЕЛЕНИЕКолегите на заразениот инспектор ќе бидат во самоизолација; - Инфективното одделение на Кумановската болница. (Фото: СДК.МК)

    Инспектор од одделението на Државен пазарен инспекциски во Куманово е позитивен на коронавирус, потврдија од Инспекторатот. Поради тоа, целото оддeление во Куманово ќе биде затворено, а неговите колеги ќе бидат во самоизолација.

    „И инспекторите се луѓе. Денес веќе во Куманово ќе мора целокупното одделение да го затвориме, затоа што еден од вработените се покажал позитивен на КОВИД-19. Се што беше од наша страна направивме да ги заштитиме инспекторите и сите оние кои правилно ги почитуваат мерките и протоколите на Владата, изјави Стојко Пауновски, директор на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ).

    С. НИКОЛИЌ

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира