ПРОПАДНА МАШИНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

  ПРОПАДНА МАШИНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕМашината одеднаш се превртела и огромна дупка се направила на плочникот, нема повредени. (Фото: СДК.МК)

  Машина за чистење пропадна утрово на Плоштадот Македонија во Скопје. Како што кажуваат работниците за САКАМДАКАЖАМ.МК, машината одеднаш се превртела и огромна дупка се направила на плочникот. За среќа, нема повредени.

  „Повикана е екипа на Министерството за внатрешни работи да изврши увид. Ова е резултат на неквалитетна изведба на плоштадот во времето на претходната власт во Градот. Не дај боже, може и граѓани да се повредат“, велат од Град Скопје.

  После еден час возилото беше извадено од дупката каде се наоѓаат инсталациите за фонтаната. (Фото: СДК.МК)

  После еден час машина беше извадена од дупката, а екипи на Градот го санираа плочникот под кој се наоѓаат инсталации за фонтаната.

  Ова не е првпат возило да пропадне на Плоштадот. Во јуни 2017, пропадна камион додека се подготвуваше бината за пречек на ракометарите на Вардар по освоената титула европски прваци.

  А. АНТЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира