УТРЕ ЦЕЛО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА

  УТРЕ ЦЕЛО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДАПрекин во водоснабдувањето ќе има поради интервенција на главната водоводна цевка во Рашче.(Фото: СДК.МК)

  Утре од 17 часот, цело Скопје ќе биде без вода. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, ќе се врши интервенција на главната водоводна цевка Ф1600 мм во Рашче. Поради тоа, намален притисок или прекин на водоснабдувањето ќе има речиси во цело Скопје.

  Без вода ќе бидат Арнакија, Сарај, Глумово, Горна Матка, Долна Матка, Ѓорче Петров, Влае, Карпош, Жданец, Нерези, Центар, Клинички центар, Кисела Вода, Усје, Пинтија, Драчево, Батинци, Студеничани, Моране, дел од Гази Баба, Чаир, Скопје Север, Топанско Поле, Автокоманда и Аеродром.

  ЧИТАЊЕТО Е БЕСПЛАТНО.

  АМА НОВИНАРСТВОТО НЕ Е.

  Поддржете го слободното, независно, професионално новинарство. Новинарство со интегритет.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира