Таг: Водовод и канализација

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
ВЕЧЕР ОД 21 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА ВОДА ЦЕЛ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ЌЕ ПОСТАВАТ ЦИСТЕРНИ ПРЕД КЛИНИКИТЕ И ДЕТСКАТА БОЛНИЦА „КОЗЛЕ“

ВЕЧЕР ОД 21 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА ВОДА ЦЕЛ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ЌЕ ПОСТАВАТ ЦИСТЕРНИ ПРЕД КЛИНИКИТЕ И ДЕТСКАТА БОЛНИЦА „КОЗЛЕ“

Вечерва од 21 часот до утре во 5 часот без вода ќе биде Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје поради зафат на водоводната мрежа. Покрај Клинички, ...
УТРЕ ЦЕЛО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА

УТРЕ ЦЕЛО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА

Утре од 17 часот, цело Скопје ќе биде без вода. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, ќе се врши интервенција на главната водоводна цев ...
СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОПЛАВИ, ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ СЕ ЖАЛИ ДЕКА НЕМА РАБОТНИЦИ ОТИ УПРАВНИОТ ОДБОР НЕ ДОЗВОЛУВА ВРАБОТУВАЊА

СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОПЛАВИ, ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ СЕ ЖАЛИ ДЕКА НЕМА РАБОТНИЦИ ОТИ УПРАВНИОТ ОДБОР НЕ ДОЗВОЛУВА ВРАБОТУВАЊА

Постои опасност Скопје да биде поплавено и да се предизвикаат сериозни материјални штети ако има обилни врнежи од дожд, оти во ЈП „Водовод и канализац ...
УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

Управниот одбор на ЈП „Водовод и канализација“  во Скопје, денеска држеше седница во ходник оти салата им била заклучена. Една од точките на дневен ре ...
СКОПСКИ „ВОДОВОД“ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ПОЛЕВААТ БАВЧИ И НИВИ СО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ВО САРАЈ 70 ПРОЦЕНТИ СЕ ДИВИ ПРИКЛУЧОЦИ

СКОПСКИ „ВОДОВОД“ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ПОЛЕВААТ БАВЧИ И НИВИ СО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, ВО САРАЈ 70 ПРОЦЕНТИ СЕ ДИВИ ПРИКЛУЧОЦИ

Да не се полеваат бавчи и ниви со водата за пиење, апелираат од ЈП „Водовод и канализација“. Од претпријатието велат дека изминативе денови кога темпе ...
ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СО НАРЕДБА ИМ ЗАБРАНИЛ НА ВРАБОТЕНИТЕ ДА ДАВААТ ИНФОРМАЦИИ, А ВО СПРОТИВНО ЌЕ СНОСАТ ПОСЛЕДИЦИ

ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СО НАРЕДБА ИМ ЗАБРАНИЛ НА ВРАБОТЕНИТЕ ДА ДАВААТ ИНФОРМАЦИИ, А ВО СПРОТИВНО ЌЕ СНОСАТ ПОСЛЕДИЦИ

Директорот на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ Драган Илиевски им издал наредба на вработените дека не смеат да даваат никакви информации ...
ДАНЕЛА ЦЕЛ МЕСЕЦ КРИЕЛА ОД ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ И ЕУ ДЕКА ЈА РАЗРЕШИЛА РАКОВОДИТЕЛКАТА НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА, А НЕ ЗНАЕЛА НИТУ РАЗРЕШЕНАТА

ДАНЕЛА ЦЕЛ МЕСЕЦ КРИЕЛА ОД ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ И ЕУ ДЕКА ЈА РАЗРЕШИЛА РАКОВОДИТЕЛКАТА НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА, А НЕ ЗНАЕЛА НИТУ РАЗРЕШЕНАТА

Раководителката на проектната единица за пречистителната станица за отпадни води во Скопје од 200 милиони евра, еден месец била разрешена, а за тоа не ...
ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ ГО ЗАМРЗНАА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ГРАДОТ НЕ ДОАЃААТ НА СОСТАНОЦИТЕ

ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ ГО ЗАМРЗНАА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ГРАДОТ НЕ ДОАЃААТ НА СОСТАНОЦИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска и директорот на ЈП „Водовод и канализација“ Драган Илиевски поставен од нејзе и понатаму го кочат проектот за изград ...
СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

ЈП „Водовод и канализација“ лаже дека не побарало поскапување на цената на водата, вели претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимоски, отка ...
СКОПСКИ ВОДОВОД БАРА ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, РЕГУЛАТОРНА ОДОБРИ ЗГОЛЕМУВАЊЕ ОД 0,76 ДО 3,4 ДЕНАРИ ПО КУБИК

СКОПСКИ ВОДОВОД БАРА ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, РЕГУЛАТОРНА ОДОБРИ ЗГОЛЕМУВАЊЕ ОД 0,76 ДО 3,4 ДЕНАРИ ПО КУБИК

Ќе поскапи водата во Скопје. ЈП „Водовод и канализација“ кон крајот на минатата година доставило барање до Регулаторната комисија за зголемување на це ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ