АРТАН ГРУБИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ Е НИТУ ЗА ВМРО-ДПМНЕ НИТУ ЗА СДСМ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  АРТАН ГРУБИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ Е НИТУ ЗА ВМРО-ДПМНЕ НИТУ ЗА СДСМ

  Пратеникот Артан Груби вечерва во писмена изјава соопшти дека ниту бил, ниту пак некогаш ќе биде за ВМРО-ДПМНЕ или за СДСМ.

  Најверојатно поттикнат од пишувањата во медиумите дека тој го застапува крилото што фаворизира создавање Влада заедно со ВМРО-ДПМНЕ, најблискиот соработник на лидерот на ДУИ Али Амети во писмената порака изјавува: „Забележувам злонамерно, тенденциозно и интригантно оговарање во врска со личните ставови околу постизборната ситуација во земјава. Затоа сакам да ве уверам дека ниту сум бил некогаш, ниту сум денес, и нема ни да бидам некогаш ниту со ВМРО ДПМНЕ ниту со СДСМ, туку сум верен на моите национални убедувања во целосна поддршка на заедничката албанска изјава, мојот лидер Али Ахмети и на ДУИ“, пишува пратеникот Груби.

  Тој не беше достапен поопширно да објасни зошто се одлучил да ја даде оваа писмена изјава.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира