Таг: Артан Груби

1 2 3 8 10 / 78 НАПИСИ
ТОПЛА ВОДА

ТОПЛА ВОДА

Нѐ чека тешка зима, ковид кризата уште не е замината, цените растат, Путин се заканува со нуклеарна катастрофа, а нам стабилноста на државата ни завис ...
БЕЗ СЕКОГО СЕ МОЖЕ, ПА И БЕЗ МЕНЕ И БЕЗ МЕЏИТИ, ВЕЛИ АХМЕТИ ОТКАКО ДЕЛ ОД ПАРТИЈАТА ИСКАЖА НЕЗАДОВОЛСТВО ОД АРТАН ГРУБИ

БЕЗ СЕКОГО СЕ МОЖЕ, ПА И БЕЗ МЕНЕ И БЕЗ МЕЏИТИ, ВЕЛИ АХМЕТИ ОТКАКО ДЕЛ ОД ПАРТИЈАТА ИСКАЖА НЕЗАДОВОЛСТВО ОД АРТАН ГРУБИ

ДУИ има стабилни структури и може да функционира без секого, одговори лидерот Али Ахмети, откако вчера дел од членовите, меѓу кои и двајца пратеници и ...
ПОЕЗИЈА И ПРОЗА

ПОЕЗИЈА И ПРОЗА

Еден пороен дожд од неполн половина час во главниот град покажа колку голема лага е терминот „инвеститори“ во градежништвото чии интереси ги брани сек ...
АРТАН ГРУБИ СЕ ПРЕМИСЛИ, УЧИЛИШТЕТО ИМ ОСТАНУВА НА ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ

АРТАН ГРУБИ СЕ ПРЕМИСЛИ, УЧИЛИШТЕТО ИМ ОСТАНУВА НА ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ

По огромниот револт, не само кај тетовци туку и во целата држава, што ја предизвика одлуката на Владата една зграда од тетовската гимназија да им се о ...
ГРУБИ ИМ ЈА ОДЗЕМА УЧИЛИШНАТА ЗГРАДА НА ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ОД МАКЕДОНСКА НАСТАВА, КАСАМИ ВЕЛИ ДЕКА ОВА Е ОДМАЗДА ЗA ПОРАЗOT НА ДУИ

ГРУБИ ИМ ЈА ОДЗЕМА УЧИЛИШНАТА ЗГРАДА НА ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ОД МАКЕДОНСКА НАСТАВА, КАСАМИ ВЕЛИ ДЕКА ОВА Е ОДМАЗДА ЗA ПОРАЗOT НА ДУИ

Со одлука донесена на 20 јули оваа година, а потпишана од првиот вицепремиер Артан Груби, се одзема една зграда од тетовската гимназија во која учат у ...
ГЕРМАНСКА ФИРМА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

ГЕРМАНСКА ФИРМА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

Во технолошката индустриска развојна зона (ТИРЗ) во Тетово, германска компанија ќе произведува електрична кола, откако Владата денеска одобри давање д ...
СТАРА НАДЕЖ

СТАРА НАДЕЖ

Ако не почнеме да преговараме за време на српското претседателство со ЕУ, тогаш сигурно првата меѓувладина конференција ќе биде за време на црногорско ...
АРТАН ГРУБИ ДОГОВОРИ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР МЕЃУ ВЛАДИНИТЕ КАБИНЕТИ НА БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА

АРТАН ГРУБИ ДОГОВОРИ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР МЕЃУ ВЛАДИНИТЕ КАБИНЕТИ НА БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА

Фудбалски натпревар меѓу кабинетите на македонската и бугарската влада е еден од приоритетите што ги утврди заедничката работна група за култура, обра ...
ЗАЕВ ТРЕБА ДА ПОЧЕКА СО ОСТАВКАТА ОД ПРЕМИЕР, ВЕЛИ ГРУБИ

ЗАЕВ ТРЕБА ДА ПОЧЕКА СО ОСТАВКАТА ОД ПРЕМИЕР, ВЕЛИ ГРУБИ

Премиерот Зоран Заев треба да почека со оставката на оваа функција, изјави денеска првиот вицепремиер Артан Груби. СДСМ ќе бира нов лидер на 12 декемв ...
КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ БАРААТ ЗАЕВ ДА НЕ ПОДНЕСУВА ОСТАВКА, ВЕЛАТ КОАЛИЦИЈАТА Е СТАБИЛНА И НЕ ТРЕБААТ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ БАРААТ ЗАЕВ ДА НЕ ПОДНЕСУВА ОСТАВКА, ВЕЛАТ КОАЛИЦИЈАТА Е СТАБИЛНА И НЕ ТРЕБААТ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Премиерот Зоран Заев денеска во Владата имаше средба со коалиционите партнери. По средбата со Заев, лидерите и претставниците на ДУИ, БЕСА, ДПА, ЛДП и ...
1 2 3 8 10 / 78 НАПИСИ