ДУИ ЌЕ РАСПРАВА ДА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"СКОПЈЕ,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ДУИ ЌЕ РАСПРАВА ДА ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

  ДУИ денеска закажа седница на Централното претседателство на која ќе се расправа дали ќе влезе во владата предводена од СДСМ или ќе оди во опозиција.

  Извори од ДУИ велат дека на средбата на лидерот на партијата Али Ахмети со британскиот министер за Европа и Америка Ален Данкан му соопштиле дека размислуваат да одат во опозиција, но да ја поддржат владата предводена од лидерот на СДСМ Зоран Заев.

  Ахмети денеска изјави дека на седницата на претседателството ќе ги разгледуваат сите опции.

  „Ги разгледуваме опциите да останеме во опозиција“, кратко изјави лидерот на ДУИ Ахмети, додавајќи дека денеска се мали шансите да има договор.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира