КАТИЦА ЈАНЕВА УАПСЕНА ДОМА

  КАТИЦА ЈАНЕВА УАПСЕНА ДОМАКатица Јанева пред вчерашниот распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. (Фото: К. Попов)

  По наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, МВР ја уапси специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдија од обвинителството. Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувањата.

  Ова уследи ден откако беше сослушана за случајот „Рекет“ вчера во присуство на адвокат.

  С. К. ДЕЛЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира