ПУШЕВ ЗАКОНСКИ ВО РЕСТОРАН ОТВОРЕН ОД ТРИ СТРАНИ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ФОТОГРАФИЈАТА СО ЦИГАРА

  ПУШЕВ ЗАКОНСКИ ВО РЕСТОРАН ОТВОРЕН ОД ТРИ СТРАНИ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ФОТОГРАФИЈАТА СО ЦИГАРАФоторафијата со Зоран Заев како пуши во ресторан. (Фото: Твитер)

  Премиерот Зоран Заев вели дека не го прекршил Законот за заштита од пушењето бидејќи пушел, како што изјави за САКАМДАКАЖАМ.МК, во ресторан со отворени простори од три страни, коментирајќи ја фотографијата со цигара, објавена денеска на социјалните мрежи.

  „Јас сум пушач и прифаќам критика доколку сум направил грешка. За конкретниот случај, станува збор за ресторан во кој пушењето е дозволено имајќи предвид дека има отворени простори од три страни. Апелирам сите да го почитуваме законот, сега тој е прилагоден согласно условите на терасите од објектите“, кажа Заев.

  Е. БОЧВАРОСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира