СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

a:1:{s:9:"td_source";s:49:"Струмица,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  СТРУМИЧКИТЕ ПАЛМИ СО ТРАНСПАРЕНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

  Палмите во центарот на Струмица, утрово осамнаа со напишани пораки како револт на струмичани од неповлекувањето на одлуката за аболиција од страна на претседателот Иванов, но и поради тоа што се уште не е повлечена одлуката за одржување на парламентарни избори на 5 јуни.

   

  Пораките напишани на транспаренти од стиропор се дел од барањата на струмичани кои со денови протестираат по улиците но и познати изреки од опозициските бомби.  „Ало началниче“ , „Готово е“, „Народот ке ве казни“, „Хорхе фикус“, „Подршка на СЈО“ се дел од пораките што осамнаа на палмите во центарот на Струмица, каде речиси секоја ноќ се протестира

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари