11 ЗАГИНАТИ ВО НЕСРЕЌА НА ПОЛСКИ АВТОБУС ВО ХРВАТСКА

    11 ЗАГИНАТИ ВО НЕСРЕЌА НА ПОЛСКИ АВТОБУС ВО ХРВАТСКАНајмалку 11 лица загинаа, а најмалку 25 се тешко повредени, соопшти хрватската полиција. (Фото: Индекс)

    Тешка автобуска несреќа се случи на автопатот А4 во правец кон Загреб кај Брезнички Хум откако од патот слета автобус со полска регистрација. Најмалку 11 лица загинаа, а најмалку 25 се тешко повредени, соопшти хрватската полиција.

    Несреќата се случила околу 5:40 часот на 62. километар од автопатот А4 во правец кон Загреб меѓу Јарек Бишашки и Подворец. Акцијата за спасување е во тек.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира