Таг: автобус

1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ИСТРАЖУВА ДАЛИ ЈСП „СКОПЈЕ“ ПУШТА НЕИСПРАВНИ АВТОБУСИ, ОТКАКО ПОРАДИ ЗАКОЧЕН ВОЛАН ВОЗИЛО СЕ КАЧИ ВО ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ИСТРАЖУВА ДАЛИ ЈСП „СКОПЈЕ“ ПУШТА НЕИСПРАВНИ АВТОБУСИ, ОТКАКО ПОРАДИ ЗАКОЧЕН ВОЛАН ВОЗИЛО СЕ КАЧИ ВО ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“

Обвинителството ќе ја истражува сообраќајката во која на 8 јули возачот на автобус на ЈСП „Скопје“ изгуби контрола, одите в лево и се качи на бетонска ...
АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

Денеска околу 14.50 часот автобус на ЈСП „Скопје“ се качи на жардинерата вртејќи на крстосницата кај трговскиот центар „Мавровка“ во центарот на градо ...
АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

АВТОБУС СО МАКЕДОНСКИ ПАТНИЦИ СЕ СУДРИ ВО ТУНЕЛ ВО ИТАЛИЈА, ЗАГИНА ВОЗАЧОТ, 12 ПОВРЕДЕНИ СЕ ЗГРИЖЕНИ ВО БОЛНИЦА

Автобус на македонска туристичка агенција имал сообраќајна несреќа во Италија, при што загинал возачот. Како што информираат од Министерството за надв ...
ОД ОВОЈ ВИКЕНД СЕ ВОВЕДУВА АВТОБУСКА ЛИНИЈА ОД ТЕТОВО ДО ПОПОВА ШАПКА

ОД ОВОЈ ВИКЕНД СЕ ВОВЕДУВА АВТОБУСКА ЛИНИЈА ОД ТЕТОВО ДО ПОПОВА ШАПКА

За да се избегне хроничниот недостаток на паркинг места на Попова Шапка во екот на зимската сезона, јавното претпријатие „Тетово транспорт“ од 27 јану ...
ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ЛАСКАРЦИ“, ПЕНЗИОНИРАН ПРОФЕСОР ОД СРЕДНО ПОБИВА СÈ ШТО ВЕШТАЧЕЛЕ УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОРИ И ЈА СПАСУВА „ДУРМО ТУРС“

ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ЛАСКАРЦИ“, ПЕНЗИОНИРАН ПРОФЕСОР ОД СРЕДНО ПОБИВА СÈ ШТО ВЕШТАЧЕЛЕ УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОРИ И ЈА СПАСУВА „ДУРМО ТУРС“

Судењето за тешката сообраќајна несреќа со автобусот на „Дурмо турс“ кај Ласкарци од пред 5 години, затера по чудна патека, со погазување на вештачење ...
ПО ВМРОВСКИТЕ АВТОБУСКИ „ТУРИ КОН ИДНИНАТА“, ЗАПРЕ И ВОЗОТ ЗА ЖАБЕНИ НА СДСМ

ПО ВМРОВСКИТЕ АВТОБУСКИ „ТУРИ КОН ИДНИНАТА“, ЗАПРЕ И ВОЗОТ ЗА ЖАБЕНИ НА СДСМ

Нецели девет месеци траеше туристичката авантура од Битола да се патува со воз за селото Жабени, оддалечено на само девет километри од градот. Со укин ...
4 ЗАГИНАТИ И 49 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ВО ГРЦИЈА СЕ СУДРИЈА АВТОМОБИЛ И СРПСКИ АВТОБУС НА ПАТОТ ЗА СОЛУН

4 ЗАГИНАТИ И 49 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ВО ГРЦИЈА СЕ СУДРИЈА АВТОМОБИЛ И СРПСКИ АВТОБУС НА ПАТОТ ЗА СОЛУН

Четворица загинаа и 49 се повредени откако автомобил се судри со туристички автобус утринава во Грција на патот Евзони-Солун, во близина на Кукуш. Прв ...
НЕ ЗАСПИВАЈТЕ, ДА НЕ ТРЕБА ДА КРШИМЕ СТАКЛА, СИ РЕКЛЕ ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСОТ ОД СКОПЈЕ ДО СОФИЈА И НАЗАД КОЈ ЧАДЕЛ И ЛАЗЕЛ, КОМПАНИЈАТА ВЕЛИ ПРОБЛЕМОТ БИЛ МЕХАНИЧКИ

НЕ ЗАСПИВАЈТЕ, ДА НЕ ТРЕБА ДА КРШИМЕ СТАКЛА, СИ РЕКЛЕ ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСОТ ОД СКОПЈЕ ДО СОФИЈА И НАЗАД КОЈ ЧАДЕЛ И ЛАЗЕЛ, КОМПАНИЈАТА ВЕЛИ ПРОБЛЕМОТ БИЛ МЕХАНИЧКИ

„Не заспивајте, да не треба да кршиме“, си рекле меѓу себе патниците кои на 29 ноември патувале од Скопје за Софија и назад со автобусот на „Македониј ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ФАТЕН ВО ШВЕРЦ НА НАД 13 КИЛА ЗЛАТО НА ТАБАНОВЦЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ФАТЕН ВО ШВЕРЦ НА НАД 13 КИЛА ЗЛАТО НА ТАБАНОВЦЕ

Основното јавно обвинителство Куманово побара притвор за 55-годишен турски државјанин жител на Скопје за криумчарење на над 13 кила злато во автобус ф ...
НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

При царинска контрола на автобус за влез во државата на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница, вчера се откриени 13,3 килограми з ...
1 2 3 10 10 / 96 НАПИСИ