Таг: автобус

1 2 3 9 10 / 89 НАПИСИ
НЕ ЗАСПИВАЈТЕ, ДА НЕ ТРЕБА ДА КРШИМЕ СТАКЛА, СИ РЕКЛЕ ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСОТ ОД СКОПЈЕ ДО СОФИЈА И НАЗАД КОЈ ЧАДЕЛ И ЛАЗЕЛ, КОМПАНИЈАТА ВЕЛИ ПРОБЛЕМОТ БИЛ МЕХАНИЧКИ

НЕ ЗАСПИВАЈТЕ, ДА НЕ ТРЕБА ДА КРШИМЕ СТАКЛА, СИ РЕКЛЕ ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСОТ ОД СКОПЈЕ ДО СОФИЈА И НАЗАД КОЈ ЧАДЕЛ И ЛАЗЕЛ, КОМПАНИЈАТА ВЕЛИ ПРОБЛЕМОТ БИЛ МЕХАНИЧКИ

„Не заспивајте, да не треба да кршиме“, си рекле меѓу себе патниците кои на 29 ноември патувале од Скопје за Софија и назад со автобусот на „Македониј ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ФАТЕН ВО ШВЕРЦ НА НАД 13 КИЛА ЗЛАТО НА ТАБАНОВЦЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ФАТЕН ВО ШВЕРЦ НА НАД 13 КИЛА ЗЛАТО НА ТАБАНОВЦЕ

Основното јавно обвинителство Куманово побара притвор за 55-годишен турски државјанин жител на Скопје за криумчарење на над 13 кила злато во автобус ф ...
НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

При царинска контрола на автобус за влез во државата на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница, вчера се откриени 13,3 килограми з ...
12 ЖРТВИ ВО НЕСРЕЌАТА НА ПОЛСКИОТ АВТОБУС ВО ХРВАТСКА, ГРУПАТА ВЕРНИЦИ ОДЕЛА НА ПОКЛОНЕНИЕ ВО МЕЃУГОРЈЕ

12 ЖРТВИ ВО НЕСРЕЌАТА НА ПОЛСКИОТ АВТОБУС ВО ХРВАТСКА, ГРУПАТА ВЕРНИЦИ ОДЕЛА НА ПОКЛОНЕНИЕ ВО МЕЃУГОРЈЕ

Дванаесет лица загинаа откако автобус со полски аџии утрово излетал од патот во Хрватска и завршил во канал. Сите 32 преживеани патници се повредени, ...
11 ЗАГИНАТИ ВО НЕСРЕЌА НА ПОЛСКИ АВТОБУС ВО ХРВАТСКА

11 ЗАГИНАТИ ВО НЕСРЕЌА НА ПОЛСКИ АВТОБУС ВО ХРВАТСКА

Тешка автобуска несреќа се случи на автопатот А4 во правец кон Загреб кај Брезнички Хум откако од патот слета автобус со полска регистрација. Најмалку ...
ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОЈАСНУВА ДЕКА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕ БИЛ ВО ВРСКА СО НЕСРЕЌАТА НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ВО БУГАРИЈА

ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОЈАСНУВА ДЕКА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕ БИЛ ВО ВРСКА СО НЕСРЕЌАТА НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ВО БУГАРИЈА

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија реагира на текстот „Претресот во Финансиската полиција бил по пријава во врска со ‘Беса транс’“, ...
БИЛЕТОТ ЗА ЦЕЛ ДЕН ВОЗЕЊЕ ПОЧНА ДА СЕ ПРОДАВА И ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“

БИЛЕТОТ ЗА ЦЕЛ ДЕН ВОЗЕЊЕ ПОЧНА ДА СЕ ПРОДАВА И ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“

Дневниот билет за цел ден возење со јавниот превоз од оваа недела може да се купи во автобусите на ЈСП „Скопје“. Тој чини 120 денари и важи за повеќек ...
ИЗГОРЕ УШТЕ ЕДЕН ДВОКАТЕН КИНЕСКИ АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“, НЕМА ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ

ИЗГОРЕ УШТЕ ЕДЕН ДВОКАТЕН КИНЕСКИ АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“, НЕМА ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ

Изгоре уште еден двокатен кинески автобус на ЈСП „Скопје“. Како што соопшти јавното претпријатие, неколку минути пред пладне избувнал пожар во автобус ...
ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ НЕИСПРАВЕН АВТОБУС КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ДЕЦА ОД ПРИЛЕП НА ПОПОВА ШАПКА

ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ НЕИСПРАВЕН АВТОБУС КОЈ ПРЕВЕЗУВАЛ ДЕЦА ОД ПРИЛЕП НА ПОПОВА ШАПКА

Тетовската полиција во редовните контроли кои ги врши врз возилата кои превезуваат патници отстранила од сообраќај автобус кој бил технички неисправен ...
ДЕЛЧЕВО ДВЕ ГОДИНИ НЕМА МЕЃУГРАДСКИ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ДЕЛЧЕВО ДВЕ ГОДИНИ НЕМА МЕЃУГРАДСКИ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

Делчево има автобуска станица, но нема автобуси. Како никогаш досега има голем број патници, но немаат автобуски превоз не само за соседните градови П ...
1 2 3 9 10 / 89 НАПИСИ