Таг: несреќа

1 2 3 10 10 / 91 НАПИСИ
СЕ УРНА ДЕЛ ОД АВТОПАТ ВО КИНА, НАЈМАЛКУ 48 ЗАГИНАТИ

СЕ УРНА ДЕЛ ОД АВТОПАТ ВО КИНА, НАЈМАЛКУ 48 ЗАГИНАТИ

Најмалку 48 луѓе загинаа откако пропадна дел од автопат во планинска област во јужна Кина, при што повеќе од 20 автомобили паднаа низ стрмната падина. ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО НЕСРЕЌА НА ЖИЧНИЦА КАЈ АНТАЛИЈА, НАД 170 ЛУЃЕ ОСТАНАА ЗАГЛАВЕНИ ВО КАБИНИТЕ

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО НЕСРЕЌА НА ЖИЧНИЦА КАЈ АНТАЛИЈА, НАД 170 ЛУЃЕ ОСТАНАА ЗАГЛАВЕНИ ВО КАБИНИТЕ

Едно лице загина, а десет се повредени во јужна Турција откако кабина од жичница удри во скршен столб и се отвори, по што патници испаднаа од неа. Пор ...
ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПАДНА ЕЛКА НА БОЖИЌЕН ПАЗАР ВО БЕЛГИЈА

ЖЕНА ЗАГИНА ОТКАКО ПАДНА ЕЛКА НА БОЖИЌЕН ПАЗАР ВО БЕЛГИЈА

Една жена загина, а две се повредени откако голема божиќна елка падна во белгискиот град Оуденарде, потврдија властите. Снимките од безбедносните кам ...
ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ЛАСКАРЦИ“, ПЕНЗИОНИРАН ПРОФЕСОР ОД СРЕДНО ПОБИВА СÈ ШТО ВЕШТАЧЕЛЕ УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОРИ И ЈА СПАСУВА „ДУРМО ТУРС“

ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ЛАСКАРЦИ“, ПЕНЗИОНИРАН ПРОФЕСОР ОД СРЕДНО ПОБИВА СÈ ШТО ВЕШТАЧЕЛЕ УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОРИ И ЈА СПАСУВА „ДУРМО ТУРС“

Судењето за тешката сообраќајна несреќа со автобусот на „Дурмо турс“ кај Ласкарци од пред 5 години, затера по чудна патека, со погазување на вештачење ...
АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ИЗГУБИ АВИОН „Ф-35“ И БАРА ПОМОШ ОД ЈАВНОСТА ДА ГО ПРОНАЈДЕ

АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ИЗГУБИ АВИОН „Ф-35“ И БАРА ПОМОШ ОД ЈАВНОСТА ДА ГО ПРОНАЈДЕ

Американската војска побара помош од јавноста во пронаоѓањето на еден од нејзините борбени авиони „Ф-35“ откако пилотот се катапултираше од него. Авио ...
ВО АВСТРАЛИЈА СЕ УРНА ВОЕН АВИОН НА САД, ПОВРЕДЕНИ 23 МАРИНЦИ

ВО АВСТРАЛИЈА СЕ УРНА ВОЕН АВИОН НА САД, ПОВРЕДЕНИ 23 МАРИНЦИ

Американски воен авион се урна денеска во северна Австралија за време на заеднички воени вежби меѓу двете земји. Австралиската полиција подоцна објави ...
ОБВИНЕТ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА ТАТКОТО НА ДЕЦАТА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

ОБВИНЕТ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА ТАТКОТО НА ДЕЦАТА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

Колумбиското обвинителство вчера поднесе обвинение за сексуална злоупотреба против таткото на две од четирите домородни деца кои во мај преживеаја ави ...
ИТАЛИЈАНЕЦ ЗАГИНАЛ ОТКАКО ВРЗ НЕГО СЕ СРУШИЛЕ ИЛЈАДНИЦИ ПИТИ КАШКАВАЛ, ЕДНА ТЕЖИ 40 КИЛА

ИТАЛИЈАНЕЦ ЗАГИНАЛ ОТКАКО ВРЗ НЕГО СЕ СРУШИЛЕ ИЛЈАДНИЦИ ПИТИ КАШКАВАЛ, ЕДНА ТЕЖИ 40 КИЛА

Седумдесет и четиригодишниот Џакомо Чипарини беше пронајден згмечен под илјадници пити кашкавал, соопштија властите. Чипарини починал откако врз него ...
КОЛА УДРИ ВО МЕЧКА НА ПАТОТ ТЕТОВО-ЈАЖИНЦЕ, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ 

КОЛА УДРИ ВО МЕЧКА НА ПАТОТ ТЕТОВО-ЈАЖИНЦЕ, ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ 

На регионалниот пат Тетово-Јажинце ноќеска, половина час по полноќ, автомобил удрил во мечка која се движела по патот. При сударот, две лица се повред ...
БРАШНОТО ОД МАНИОКА И ОВОШЈЕТО ГИ ОДРЖА ЖИВИ 40 ДЕНА ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

БРАШНОТО ОД МАНИОКА И ОВОШЈЕТО ГИ ОДРЖА ЖИВИ 40 ДЕНА ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ ЈА ПРЕЖИВЕАЈА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

Четири домородни деца преживеаја авионска несреќа на Амазон во која загинаа три возрасни лица, а потоа опстојаа во џунглата 40 дена пред да бидат прон ...
1 2 3 10 10 / 91 НАПИСИ