ПО ПРЕДЛОГ НА ГЕРМАНИЈА И БРИТАНИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ РАСПРАВА ВО ЕУ

a:1:{s:9:"td_source";s:24:"Брисел,(МЕТА)

  ПО ПРЕДЛОГ НА ГЕРМАНИЈА И БРИТАНИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ РАСПРАВА ВО ЕУ

  Советот за надворешни работи на Европската Унија на 20 јуни во Луксембург закажа седница на која ќе расправа за состојбата во Македонија.

  Расправата за Македонија е ставена на дневниот ред на седницата како главна точка.

  Министрите за надворешни работи на земјите членки ќе расправаат за Македонија по предлог на Сојузна Република Германија и на Велика Британија и треба да дадат препорака во вид на заклучок за ситуацијата во Македонија.

  За воведување санкции за Македонија поради политичката криза, треба едногласна согласност да дадат сите земји членки на ЕУ.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари