Таг: Велика Британија

1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ
БРИТАНИЈА НАЗНАЧИ МИНИСТЕР ЗА ВАКЦИНИ, ИМУНИЗАЦИЈАТА БИ МОЖЕЛА ДА ПОЧНЕ ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ

БРИТАНИЈА НАЗНАЧИ МИНИСТЕР ЗА ВАКЦИНИ, ИМУНИЗАЦИЈАТА БИ МОЖЕЛА ДА ПОЧНЕ ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ

Велика Британија именуваше министер за вакцини, додека земјата се подготвува за вакцинирање на милиони луѓе против ковид-19, што би можело да почне во ...
САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ ПОЧИТУВАЛЕ ТРИ ЧЕТВРТИНИ ОД БРИТАНЦИТЕ КОИ СЕ ПОЗИТИВНИ ИЛИ ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19, ИАКО КАЗНИТЕ СЕ ДО 10.000 ФУНТИ

САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ ПОЧИТУВАЛЕ ТРИ ЧЕТВРТИНИ ОД БРИТАНЦИТЕ КОИ СЕ ПОЗИТИВНИ ИЛИ ИМАЛЕ КОНТАКТ СО ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19, ИАКО КАЗНИТЕ СЕ ДО 10.000 ФУНТИ

Најголем дел од Британците кои имаат ковид-19 или имале контакт со позитивен не се самоизолираат во целост и покрај зголемениот број случаи во земјата ...
ГЛОБАЛНАТА ИНИЦИЈАТИВА АЦТ-АКЦЕЛЕРАТОР ПРЕКУ НОВА КОНФЕРЕНЦИЈА ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СОБЕРЕ 35 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

ГЛОБАЛНАТА ИНИЦИЈАТИВА АЦТ-АКЦЕЛЕРАТОР ПРЕКУ НОВА КОНФЕРЕНЦИЈА ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СОБЕРЕ 35 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

Наша должност е да обезбедиме вакцините, третманите и тестовите за ковид-19 да бидат достапни за сите, изјави британскиот министер за надворешни работ ...
НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека новите рестриктивни мерки во земјата би можеле да бидат на сила шест месеци, со цел да се спречи ширењето ...
БРИТАНИЈА ЈА ЗГОЛЕМИ ТРЕВОГАТА ЗА КОРОНАВИРУСОТ И ОТВОРИ МОЖНОСТ ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НОВИ РЕСТРИКЦИИ

БРИТАНИЈА ЈА ЗГОЛЕМИ ТРЕВОГАТА ЗА КОРОНАВИРУСОТ И ОТВОРИ МОЖНОСТ ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НОВИ РЕСТРИКЦИИ

Велика Британија ја зголеми тревогата за коронавирусот од 3 на 4, што значи дека пренесувањето е високо или расте експоненцијално, објавија здравствен ...
ЗА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ДОНИРАШЕ ОБРОЦИ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ

ЗА РОДЕНДЕНОТ НА КРАЛИЦАТА БРИТАНСКАТА АМБАСАДА ДОНИРАШЕ ОБРОЦИ ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ

Наместо со традицонален прием, амбасадата на Велика Британија, роденденот на Кралицата годинава го одбележа со донирање оброци за здравствените работн ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ ВЛЕГУВААТ ВО ЗЕМЈАТА

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ ВЛЕГУВААТ ВО ЗЕМЈАТА

Од 8 јуни, сите кои влегуваат во Велика Британија ќе одат во задолжителен 14-дневен карантин, објави владата. Мерката ќе се однесува и на британските ...
ЕПИДЕМИОЛОГОТ КОЈ ГО СОВЕТУВАШЕ БОРИС ЏОНСОН ДА ЈА СТАВИ ЦЕЛА БРИТАНИЈА ВО КАРАНТИН ФАТЕН КАКО СЕ ГЛЕДА СО ЉУБОВНИЦАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА

ЕПИДЕМИОЛОГОТ КОЈ ГО СОВЕТУВАШЕ БОРИС ЏОНСОН ДА ЈА СТАВИ ЦЕЛА БРИТАНИЈА ВО КАРАНТИН ФАТЕН КАКО СЕ ГЛЕДА СО ЉУБОВНИЦАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Еден од водечките британски епидемиолози поднесе оставка од советничката позиција во владата откако весникот „Телеграф“ откри дека тој ги прекршил мер ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА СЕГА ИМА НАЈМНОГУ МРТВИ ОД КОВИД-19 ВО ЕВРОПА

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА СЕГА ИМА НАЈМНОГУ МРТВИ ОД КОВИД-19 ВО ЕВРОПА

Велика Британија од денеска е европска земја со најмногу жртви на КОВИД-19. Министерот за надворешни работи Доминик Раб потврди дека 29.427 луѓе до ...
МИ ДАВАА ЛИТРИ И ЛИТРИ КИСЛОРОД ЗА ДА ПРЕЖИВЕАМ, ОТКРИ БОРИС ЏОНСОН ЗА СВОЈАТА БОРБА СО КОВИД-19

МИ ДАВАА ЛИТРИ И ЛИТРИ КИСЛОРОД ЗА ДА ПРЕЖИВЕАМ, ОТКРИ БОРИС ЏОНСОН ЗА СВОЈАТА БОРБА СО КОВИД-19

Борис Џонсон откри дека биле правени планови за вонредна состојба додека тој лежеше во болница сериозно болен од КОВИД-19. Во интервјуто за весникот „ ...
1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ